Těhotenství a konec smlouvy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se smlouvou na dobu určitou a nemocenskou. Smlouvu mám do konce roku - prosinec 2012 - a pravděpodobně budu muset co nejdříve ze zdravotních důvodů na umělé oplodnění, takže bych byla od začátku těhotenství na nemocenské. Budu moct být na nemocenské i po skončení smlouvy a co potom? Nahlásit se na PÚ nebo budu do doby než mi skončí nemocenská vedená u zaměstnavatele? A počítají se mi dny na nemocenské do dnů (270) potřebných k PPM? Moc děkuji za odpověď.
 
Onemocníte-li před skončením zaměstnání nebo v ochranné lhůtě 7 kalendářních dnů po skončení zaměstnání, budete mít nárok na nemocenské dávky i po skončení zaměstnání.

Ovšem nenastoupíte-li po skončení tohoto zaměstnání do dalšího zaměstnání, nesplníte pravděpodobně druhou podmínku pro přiznání peněžité pomoci v mateřství (PPM), jíž je trvání nemocenského pojištění (zaměstnání) v době nástupu na PPM, případně nástup na PPM v ochranné lhůtě.
Ta pro účel PPM činí tolik kalendářních dnů, kolik dnů trvalo zaměstnání, maximálně však 180 kalendářních dnů. Abyste "dosáhla" na PPM, muselo by Vaše zaměstnání skončit cca na přelomu 3. a 4. měsíce těhotenství.

 Diskuse k této otázce byla uzavřena.

Informace

Každý příspěvek představuje osobní názor autora a provozovatel Fóra práce neodpovídá za obsah příspěvků uvedených v diskusním Fóru práce.

Nahlášení nevhodného obsahu

×

Odebírat komentáře

Zadejte e-mail, na který vám budeme posílat upozornění o nových komentářích
×