Projektant pohonů

ABB s.r.o.

Místo práce
Okres Ostrava

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Tuto pozici obsazujeme pro Inženýrské centrum ABB Ostrava, součást divize Procesní automatizace ABB, jenž provádí inženýring pro jednotky po celé Evropě a zaměstnává více než 200 zaměstnanců.

Jaká je náplň práce?
Jako projektant pohonů v CZOPC budete odpovědný za detailní návrh nn a/nebo vn pohonů s využitím produktů ABB a exter-ních dodavatelů. Budete také odpovědný za testování, přejíma-cí testy (FAT) a občas pojedete ke koncovému zákazníkovi dohlížet na montáže. Navíc budete poskytovat technickou podporu koncovým zákazníkům a inženýrům při uvádění poho-nů do provozu. Naši zákazníci dodávají pohonové sestavy do provozů metalurgických, důlních, petrochemických, papíren-ských a na ropné a plynové těžní plošiny, lodě atd. na základě ABB vn pohonů ACS6000, ABB nn pohonů ACS800, ABB STADT pohonů atd. Budete pracovat převážně z Ostravy s občasnými služebními cestami podle potřeby.

Svěřené zodpovědnosti:
• návrh, specifikace a dokumentace pohonů podle požadavků, včetně transformátorů, motorů a rozhraní mezi systémy ABB a externími systémy
• analýzy celkového harmonického zkreslení (THD)
• spolupráce na technických částech obchodních nabídek
• technické vyjasňování s koncovými zákazníky
• účast na přejímkových testech (FAT)
• podpora během uvádění do provozu u zákazníka
• aktivní práce v rámci celého projektového týmu
• přispívání kreativními nápady k vývoji řešení a udržení tempa s rozvojem moderních technologii a obchodních trendů
• vytváření technické dokumentace podle požadavků

Příklady projektů:
• inženýring pohonů pro plovoucí vrtné soupravy, LNG tankery, pobřežní zásobovací plavidla
• inženýring pohonů pro teplou válcovnu hliníku

Zaměstnanecké výhody, benefity

• možnost profesního růstu
• zázemí silné mezinárodní společností
• vzdělávací a rozvojové kurzy
• práci na zajímavých zahraničních projektech
• aktivní využití anglického jazyka
• 5 týdnů dovolené
• příspěvek na penzijní připojištění
• pružnou pracovní dobu
• příspěvek na stravování formou stravenek
• mobilní telefon s možností soukromého využití
• notebook
• možnost práce v režimu home office
• bonusovy systém nad rámec základní měsíční mzdy
• cafeterii
• možnost dočasného firemního ubytování

Informace o náboru

Pokud Vás do 21 dnů nebudeme kontaktovat, dali jsme ve výběrovém řízení přednost vhodnějšímu kandidátovi.

Zasláním Vašeho životopisu do společnosti ABB dáváte souhlas ke zpracování Vašich osobních dat a jejich uchování v personální databázi společnosti ABB a to výhradně za účelem zprostředkování zaměstnání po dobu výběrového řízení, nejdéle však jeden rok od jejich zaslání.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Pozice je vhodná pro absolventa

Ano

Osobnostní předpoklady a dovednosti

• vhodné vzdělání, Bc./Ing. v oboru elektrických pohonů nebo výkonové elektroniky je upřednostňováno
• znalost průmyslových pohonů a výkonové elektrotechniky
• zkušenosti z průmyslových segmentů a znalost ABB produktů výhodou
• uchazeči bez pracovních zkušeností budou zaškoleni
• schopnost komunikovat v anglickém jazyce
• schopnost pracovat v mezinárodním týmu
• schopnost pracovat samostatně ale I ochota spolupracovat
• flexibilita při služebních cestách do zahraničí

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Společnost ABB je světovou špičkou v technologiích pro energetiku a automatizaci, díky kterým naši zákazníci ze sféry průmyslu, výroby a distribuce energií zvyšují svou výkonnost a zároveň snižují dopad své činnosti na životní prostředí. Jako mezinárodní elektroinženýrská společnost působí ABB na českém trhu již od roku 1970 a v současné době zaměstnává celosvětově více než 140 000 zaměstnanců. V současné době prochází ABB v České republice dynamickým rozvojem a významně rozšiřuje svůj tým. ABB nabízí svým zaměstnancům atraktivní pracovní uplatnění v silné a stabilní společnosti s rozsáhlými možnostmi profesního růstu, dalšího vzdělávání a mezinárodních zkušeností.

LEPŠÍ SVĚT ZAČÍNÁ S VÁMI!

Počet zaměstnanců

150-199 zaměstnanců
ID: 1608701  Datum zveřejnění: 30.12.2014