Procesní inženýr – chemický průmysl

ABB s.r.o.

Místo práce
Okres Ostrava

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Inženýrské centrum ABB v Ostravě je sídlem evropského inženýringu pro divizi Procesní automatizace ABB. Zaměstnáváme téměř 200 zaměstnanců, kteří provádějí inženýring pro jednotky po celé Evropě, zejména pro Norsko, Švédsko, Německo, Švýcarsko, Velkou Británii a Finsko. Zabýváme se projektováním elektročástí nn i vn, návrhem a oživováním pohonů, vývojem SW aplikací pro průmysl, programováním PLC automatů včetně návrhu hardware, informačními technologiemi (IT) a jejich zabezpečením, konstrukcí strojních zařízení a jejich komponentů, a také řízením dodavatelského řetězce. Máme vysoce kvalifikované a stabilní zaměstnance, kteří se zaměřují na zajímavou a náročnou práci u našich zákazníků.

Náplní Vaší práce bude:
• design chemických procesů a analýzy těžby ropy a plynu
• “Relief system design” – identifikace scénáře, stanovení pomocných zatížení, jednofázové, dvoufázové a velmi kritické
• identifikace odkalovacích systémů, stanovení pseudo plavidel, použití HYSYS odtlakovacího nástroje
• stavba a nastavení Flaranet modelů a intepretace výsledků – rychlostní kontroly, hodnocení hydrátů, akustická analýza vibrací
• identifikace scénářů vzplanutí, např. požární zóny, ztráta energie apod.
• identifikace a přizpůsobení HYSYS modelů k získání relevantních údajů

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Osobnostní předpoklady a dovednosti

• vysokoškolské vzdělání – obor chemie výhodou
• zkušenosti s těžbou ropy a plynu či následným chemickým zpracováním
• velmi dobrá znalost angličtiny – psaná i mluvená
• velkou výhodou je znalost těchto standardů: - API 502,API 520 část 1 a 2,API 14C, BS EN ISO 4126 části 1-10, BP standardy

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Společnost ABB je světovou špičkou v technologiích pro energetiku a automatizaci, díky kterým naši zákazníci ze sféry průmyslu, výroby a distribuce energií zvyšují svou výkonnost a zároveň snižují dopad své činnosti na životní prostředí. Jako mezinárodní elektroinženýrská společnost působí ABB na českém trhu již od roku 1970 a v současné době zaměstnává celosvětově více než 140 000 zaměstnanců. V současné době prochází ABB v České republice dynamickým rozvojem a významně rozšiřuje svůj tým. ABB nabízí svým zaměstnancům atraktivní pracovní uplatnění v silné a stabilní společnosti s rozsáhlými možnostmi profesního růstu, dalšího vzdělávání a mezinárodních zkušeností.

LEPŠÍ SVĚT ZAČÍNÁ S VÁMI!

Počet zaměstnanců

150-199 zaměstnanců
ID: 1640567  Datum zveřejnění: 26.3.2014