Vedoucí finančního controllingu

ADECCO spol.s r.o.

Místo práce
Plzeň - město

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

CÍLE POZICE:
- podpora jednatelů a kolegů v managementu při řízení podniků v rámci divize cestou analýz a návrhů opatření, zaměřených na daný cíl
- zajištění reportingu výsledovek (výkazy zisku a ztrát) a výkazů Cash-Flow, včetně jejich kontroly, dokumentace a analýz
- zpracovávání výkonnostních ukazatelů pro zajištění permanentní kontroly výsledků a řízení jednotlivých firemních úseků

HLAVNÍ ÚKOLY:
- zpracovávání směrnic pro controlling (controllingového koncepce), včetně péče a aktualizace
- koordinace a součinnost při plánování
- péče o evidenci nákladů a výnosů, její zpracování a rozvoj
- dohlížení na cíle pomocí ukazatelů
- zpracovávání a rozvoj výkaznictví, rozvoj a automatizace standardů výkaznictví
- zpracovávání a rozvoj investičního controllingu, včetně příslušných směrnic
- zpracovávání a rozvoj projektového controllingu
- zpracovávání a rozvoj controllingu rizik v souladu s jednateli
- rozvoj a péče o plánovací, kontrolní a informační struktury
- příprava operativních a strategických rozhodnutí vedení
- vypracovávání kalkulací nabídek
- vypracovávání kalkulací hospodárnosti a rentability před/při plánování investic
- rozpoznávání a zjišťování příčin odchylek od plánů, vypracovávání analýz odchylek, vypracovávání alternativ akcí k odstranění příčin zodpovědných za odchylky od plánů, a k zabránění předvídatelných odchylek od plánů
- koordinace interních a externích auditů

Zaměstnanecké výhody, benefity

- zázemí stabilní mezinárodní společnosti
- uplatnění na klíčové, zodpovědné pozici
- velmi dobré platové ohodnocení, roční bonusy
- 5 týdnů dovolené, stravenky, další vzdělávání atd.

Informace o náboru

V případě Vašeho zájmu zašlete svůj životopis.

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

strojírenský průmysl

Jedná se o pozici vedoucího controllingu mezinárodně působící divize s několika společnostmi (s.r.o.) v tuzemsku a zahraničí. Sídlo hlavní společnosti je v Plzni. Servisní oblasti (controlling, finanční účetnictví, personalistika…) jsou provozovány jako Shared Service Center. Divize je součástí mezinárodní skupiny s vedením v Německu. Přímá podřízenost jednateli – ekonomickému řediteli.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
student vysoké školy
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2) a Německý jazyk - Středně pokročilý (B2)

Osobnostní předpoklady a dovednosti

- SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru
- dlouholetá praxe v controllingu ve výrobním podniku působícím v mezinárodním prostření
- dobré znalosti účetnictví
- znalosti PC: SAP R/3 – podmínkou, MS Office (Excel – velmi dobře)
- velmi dobrá znalost NJ a dobrá znalost AJ slovem i písmem
- schopnost myslet analyticky, koncepčně a s orientací na prosazení změn
- schopnost spolupráce a týmové práce – velmi dobrá komunikace
- organizační schopnosti
- odolnost vůči zátěži

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Počet zaměstnanců

50-99 zaměstnanců
ID: 2010654  Datum zveřejnění: 11.2.2015