Manažer kybernetické bezpečnosti

ADECCO spol.s r.o.

Praha 7, Praha, Ústecký kraj, Středočeský kraj, Hlavní město Praha
plný úvazek
Termín nástupu
ihned / dohodou

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Manažer kybernetické bezpečnosti je osoba, odpovědná za:

• veškeré aspekty a otázky kybernetické bezpečnosti
• implementaci bezpečnostních opatření a za systém řízení bezpečnosti informací
• plánování, organizování a řízení realizace opatření, projektů a programů tak, aby bylo dosaženo cílů stanovených zákonem o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcími předpisy, a to ve stanoveném termínu a v rámci stanoveného rozpočtu
• systém řízení bezpečnosti informací od prevence přes průběžné testování až po eliminaci následků a vyhodnocení „úspěšných“ kybernetických incidentů.
• vyřešení všech neshod a závad v rozsahu systému řízení informační bezpečnosti v podniku
• důležité projekty s dopadem na zpracování, přenos a ukládání informací, zavádění nových nebo změny existujících systémů a procedur s dopadem v rozsahu informační bezpečnosti, aby bylo zajištěno, že v jejich rámci budou náležitě vzaty do úvahy veškeré aspekty kybernetické bezpečnosti ve všech fázích jejich přípravy a aplikace.

Hlavní úlohou Manažera kybernetické bezpečnosti je naplňovat bezpečnostní politiku schválenou Výborem kybernetické bezpečnosti.
Manažer kybernetické bezpečnosti jako takový je i výkonným protějškem pro případy řešení kritických kybernetických bezpečnostních událostí.
Působí také jako průvodce systémem kybernetické bezpečnosti pro ostatní členy bezpečnostního týmu, kterým na základě svých znalostí a zkušeností a přidělených pravomocí pomáhá vykonávat jejich role.
Vzhledem k nezbytnosti vysoké míry nezávislosti – viz jeden z bodů Profilu, je nezbytná jak vysoká míra jednoznačně vymezených pravomocí, tak i vysoká míra osobní odpovědnosti za (ne)učiněná rozhodnutí.

Úkoly Manažera informační bezpečnosti zahrnují, mimo jiné:

• vedení bezpečnostního týmu a koordinace jeho činností.
• řízení procesů řízení systému informační bezpečnosti.
• bezpečnosti a účast na všech úkolech s nimi spojených.
• zajišťovat tvorbu, aktuálnost a realizaci kybernetické bezpečnostní politiky organizace, která musí být nadřazena případným politikám kybernetické bezpečnosti jednotlivých organizačních útvarů.
• informovat vedení organizace a vedení ICT o aktuálním stavu systému řízení informační bezpečnosti.
• koordinace tvorby bezpečnostního konceptu organizace, konceptu plánu obnovy a ostatních dílčích konceptů a systémových bezpečnostních pravidel, jakož i vydávání doplňujících pravidel a vodítek celkové kybernetické bezpečnosti.
• iniciovat, sledovat a vyhodnocovat implementaci opatření kybernetické bezpečnosti.
• koordinovat projekty spojené s kybernetickou bezpečností.
• ověřovat a vyšetřovat bezpečnostní incidenty.
• iniciovat a koordinovat opatření ke zvýšení bezpečnostního povědomí v organizaci a školení kybernetické bezpečnosti.
• dokumentovat systém řízení kybernetické bezpečnosti.
• zajišťování srozumitelnosti, publikace a propagace strategie řízení informační bezpečnosti organizace, případně její tvorbu.
• komunikovat s příslušnými státními orgány ve věcech kybernetické bezpečnosti.

Zaměstnanecké výhody, benefity

• motivační finanční ohodnocení
• balíček zaměstnaneckých benefitů:
o 5 týdnů dovolené
o příspěvek na penzijní pojištění
o příspěvek na stravování
o možnost flexibilní pracovní doby
• pracovní poměr na dobu určitou, po roce možnost změny pracovní smlouvy na dobu neurčitou
• pracoviště: Praha 7

Informace o náboru

V případě Vašeho zájmu, prosím, zasílejte žádosti se strukturovaným životopisem a kopií o dosaženém vzdělání prostřednictvím odpovědního formuláře.

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Jiné neuvedené oblasti

jiné

Požadavky na zaměstnance

nástavbové/vyšší odborné vzdělání
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mírně pokročilý (B1)

Řidičský průkaz

B

Osobnostní předpoklady a dovednosti

• ukončené VŠ vzdělání v IT oboru podmínkou
• praktické zkušenosti v oboru kybernetické / informační bezpečnosti a ICT na obdobné pozici o délce min. tří let podmínkou
• znalost zákona o kybernetické bezpečnosti včetně příslušných vyhlášek
• znalost mezinárodních norem v oblasti řízení ICT (zejm. ČSN ISO/IEC 20000) a řízení informační bezpečnosti (např. ISO/IEC 27000)
• výhodou je:
o praxe z oblasti managementu založeného na hodnocení rizik
o praxe s řízením projektů, ideálně v oblasti analýz systémů, stejně jako znalosti metod hodnocení rizik
• výborná odborná komunikace
• schopnost spolupracovat v týmu
• asertivní jednání
• odpovědný přístup, odolnost vůči stresu
• schopnost motivovat tým a v přiměřené míře delegovat svoje kompetence
• schopnost důsledně, nestranně a nezaujatě (objektivně) hodnotit práci svých podřízených

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Počet zaměstnanců

50-99 zaměstnanců
ID: 2576278  Datum zveřejnění: 24.5.2016