Inženýr pro svařování

ADECCO spol.s r.o.

Místo práce
Okres Cheb

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

- Vypracování technik a postupů svařování a také využití svařovacího zařízení, využití znalostí z oblasti produkčních specifikací, charakteristiky a vlastností kovů, kovových slitin a inženýrských principů.
- Hledání a vedení výzkumů s cílem vypracovat a zkoumat nové postupy a produkční procedury.
- Modernizace dosavadního nebo vypracování nového svářecího zařízení, vypracování nových nebo upravení dosavadních metod, technik a postupů svařování, objevování nových způsobů svařování, korelace a prokázaní hypotéz.
- Příprava technických zpráv z oblasti R&D a výzkumů týkajících se preventivní konzervace.
- Vymezení postupů svařování, které bude sloužit jako pokyny pro produkční a svařovací personál týkající se omezení ve specifikacích, výrobních procesů, požadavků prvotního a druhotného ohřívaní, neobvyklých metod výroby, svařovaní kritických spojení a také komplikovaných požadavků druhotného ohřívaní.
- Hodnocení nových řešení v oblasti svařování pro jejich další využití při existujících svařovacích problémech nebo výrobních postupech.
- Řízení a koordinace technického personálu během vedení kontroly pro zajištění dodržovaní stanovených svařovacích postupů, omezení a norem týkajících se kontroly svarů.
- Výměna nápadů, informací nebo nabídka technických rad z oblasti svařování.
- Možnost provádět zkušební svary s cílem ohodnocení nového zařízení, techniky, materiálu.
- Zahájení činností k zajištění a zlepšení z oblasti Zdraví a bezpečnosti práce.
- Proces neustálého zlepšování kvality, produktivity, využití zařízení a snížení nákladů.
- Účast v analýzách FTQ, SCRAP.
- Účast v aktuálních analýzách jakostních postupů/problémů.
- Provedení procesních analýz (např. PFMEA, DFM).
- Vedení inženýrské dokumentace (např. procesní dokumentace, plány kontroly, technologická schémata).
- Spolupráce s Inženýrem pro produkci ve 2. fázi zavádění zařízení.
- Účast ve validaci postupů a kvalifikaci strojů a nástrojů
- Využití Karty Procesu (BOP)

Zaměstnanecké výhody, benefity

- zajímavou práci v perspektivní společnosti patřící na světovém trhu mezi lídry v oboru
- značná možnost osobního a profesního rozvoje
- motivující platové ohodnocení s přímou vazbou na výsledky práce
- dlouhodobou perspektivu
- šanci být úspěšným
- zaměstnanecké výhody

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Ostatní průmyslová výroba

V případě Vašeho zájmu prosím reagujte na danou pozici a přiložte svůj životopis, nebo mě kontaktujte na níže uvedeném telefonním čísle.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

Bakalářský titul ze strojírenství nebo z oblasti vědy o materiálech

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mírně pokročilý (B1)

Osobnostní předpoklady a dovednosti

POŽADUJEME:
(P - požadované V - výhodou)

- Bakalářský titul ze strojírenství nebo z oblasti vědy o materiálech (V)
- Licence svářeče EWE nebo IWE (V)
- Zkušenosti v produkčním inženýrství (P)
- Zkušenosti v automobilovém průmyslu (především ve výrobě tlumičů) (P)
- Zkušenosti v užití procesních analytických nástrojů (FMEA, SPC, MSA, atd.) (V)
- Vysoce rozvinuté analytické dovednosti (V)
- Dobrá znalost angličtiny (V)
- Schopnost práce ve větším týmu (V)
- Vysoce rozvinuté interpersonální schopnosti (V)
- Flexibilita v práci v brzkých ranních nebo pozdních večerních hodinách a také možnost zahraničních cest (do 8 týdnů) (V)
- Porozumění teoriím strojírenství a pravidlům konstrukce strojů (V)
- Komunikační dovednosti slovem i písmem (V)
- Znalost koncepce „štíhlé výroby” (lean management)/JIT (P)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Počet zaměstnanců

50-99 zaměstnanců
ID: 2744041  Datum zveřejnění: 30.9.2016