Finanční manažer projektu

Bílý kruh bezpečí, o.s.

Místo práce
U Ttojice 1042/2, 150 00 Praha 5, Praha
Druh pracovního poměru
zkrácený úvazek
Termín nástupu
01.10.2014

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Hlavní pracovní náplní je zodpovědnost za přípravu podkladů pro správné financování aktivit projektu podpořeného Norskými fondy v souladu se smlouvou a s předepsanou metodikou a podmínkami vyplývajícími z rozhodnutí o poskytnutí grantu.

Informace o náboru

Nabízíme
• 0,5 pracovní úvazek a pracovní smlouvu na dobu určitou do 30. 4. 2016 (možno spojit s pozicí asistenta manažera projektu)
• smysluplné pracovní uplatnění v týmu motivovaných odborníků
Zájemci zašlete svůj strukturovaný profesní životopis a motivační dopis do 22. července 2014 na emailovou adresu [email protected]. Případné dotazy zodpovíme obratem na [email protected].

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Vzdělání v oboru

ekonomika

Ostatní znalosti

Fakturace - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý
POHODA - Pokročilý

Počet let praxe

3

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Požadujeme
• zkušenosti z oblasti financování neziskového sektoru
• schopnost kontrolovat a sledovat čerpání rozpočtu, znalost přípravy finančních podkladů pro vyúčtování, monitorovací a závěrečné zprávy
• znalost čerpání dotací v režimu podmínek ESF
• osobní zralost, komunikativnost, empatický přístup, flexibilitu

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Poslání a činnost

Bezodkladná kombinovaná pomoc Bílého kruhu bezpečí, respektované organizace pro pomoc obětem a svědkům trestných činů v ČR, obsahuje:
• poskytnutí právních informací
• psychologické poradenství
• sociální poradenství

Pomoc v Bílém kruhu bezpečí poskytují odborně způsobilí poradci, konkrétně právníci, psychologové, sociální pracovníci, lékaři. Všichni jsou zpravidla ve svém oboru uznávanými experty, kteří svůj volný čas a znalosti věnují pomoci obětem v občanském sdružení.

BKB je zapsán v Registru poskytovatelů sociálních služeb MPSV (dle zákona č. 206/2006 Sb.) a v Registru poskytovatelů pomoci obětem trestných činů Ministerstva spravedlnosti (dle zákona č. 45/2013 Sb.). Pomoc Bílého kruhu je komplexní, to znamená, že oběti mohou v jedné poradně řešit komplex svých aktuálních problémů a otázek, jak v oblasti práva, tak v oblasti psychosociální.

Komplexní pomoc BKB je poskytována prostřednictvím:
• Celostátní sítě poraden BKB
• Centrály BKB
• 116 006 - bezplatné nonstop linky na pomoc obětem kriminality a domácího násilí, evropsky harmonizovaného čísla (116 006)
• Linky BKB - 257 317 110 - nonstop pomoc obětem a svědkům trestných činů
• DONA linky - 2 51 51 13 13 - nonstop pomoc obětem domácího násilí
• Intervenčního centra BKB
• Klíčových sociálních pracovníků (případových manažerů) pro zvlášť zranitelné oběti a pozůstalé.

Od kontaktu s Bílým kruhem bezpečí můžete očekávat například:
• poskytnutí bezpečného prostoru a podpory při ventilaci emocí (stud, ponížení, lítost, hněv, zármutek, pocit viny aj.)
• zmapování individuální situace, utřídění cílů a problémů
• pomoc při hledání strategií (krátkodobých i dlouhodobých)
• znovuobnovení pocitu bezpečí
• prověření základních potřeb (zdraví, bydlení, finance, zaměstnání, vztahy aj.)
• informování o navazujících službách, event. doporučení nebo zprostředkování takové služby
• stanovení priorit, první nezbytné kroky k nápravě škod
• nabídku nadstandardních služeb BKB v mimořádně závažných případech

Poskytovaná pomoc vždy respektuje individuální potřeby oběti a její osobnost, přihlíží také k okolnostem trestného činu.

Další činnosti Bílého kruhu bezpečí:
• předkládání podnětů k zákonodárným iniciativám, spolupráce při tvorbě zákonů
• osvěta, například přednášky, semináře, konference, publikační aktivity
• vlastní projekty a účast v mezinárodních projektech
• spolupráce s nestátními organizacemi, státní správou a místní samosprávou ČR
• zahraniční spolupráce - členství ve Victim Support Europe
ID: 1788912  Datum zveřejnění: 3.7.2014