Účetní

BLIKA s. r. o.

Místo práce
Královský vrch, Kadaň, Okres Trebišov, Okres Chomutov
Druh pracovního poměru
plný úvazek, zkrácený úvazek
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmínky (brutto)
25000 Kč/měsíc, Podmienky budú dohodnuté individuálne podľa skúseností

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

- samostatné vedenie kompletnej účtovnej agendy
- účtovanie o pohyboch na účtoch hlavnej knihy, účtovnej osnovy – riadne a včasné účtovanie na účtoch /uzávierkové práce, opravné účtovania, účtovanie interných dokladov/
- príprava, riadenie a kontrola mesačnej účtovnej závierky s ohľadom na dodržanie interných termínov
- kontrola účtovných dokladov a účtovných zápisov vo vzťahu k DPH, kontrola správneho účtovania DPH v účtovnom systéme, analýza.
- príprava podkladov pre účtovný audit alebo daňové kontroly
- komunikácia s odberateľmi, dodávateľmi, daňovým úradom a štatistickým úradom
- pravidelné sledovanie a porovnávanie zostatkov vedľajších kníh (dod., odber., banky) s účtami hlavnej knihy,
- riadna evidencia zverených účtovných dokladov
- riešenie prípadných problémov v rámci zverenej agendy.
- Podieľanie sa na ročnej ročnej účtovnej závierke
- spracovanie štatistických výkazov v komunikácia so štatistickými úradmi
- evidencia operatívneho majetku vo firme, zmlúv spoločnosti, áut spoločnosti, záručných listov a dôležitých dokladov /plné moci,registračné formuláre,potvrdenia z úradov/
- kontrola každej faktúry či spĺňa náležitosti daňového dokladu, v prípade neúplnosti faktúry - vrátenie fa formou písomnou alebo telefonicky
- zakontovanie faktúry – manuálne zaúčtovanie na doklade
- registrácia faktúry – manuálne zadávanie do programu
- rozdanie faktúr na úseky
- po prijatí faktúry - účtovanie na príslušné účty podľa obsahu a podľa účtovnej osnovy
- vedenie a účtovanie pokladne – tuzemskej, valutovej :
- vydávanie peňazí na základe podpísaných požiadaviek konateľom spoločnosti
- vystavovanie výdavkových a príjmových dokladov
- zapisovanie výdajov a príjmov do pokladničnej knihy
- fyzická kontrola stavu peňažných prostriedkov
- účtovanie pokladne – manuálne zadávanie do concordu a priradenie k príslušným účtom, zakontovanie na príslušnom výdavkovom alebo príjmovom doklade
- vedenie a spracovanie cestovných príkazov – podľa potreby vystavenie CP, zaevidovanie a následne spracovanie CP
- vystavovanie a účtovanie vyšlých faktúr – železný odpad, papier, refakturácia
- spracovanie bankových výpisov /účet podnikateľský, účet payroll/ - každé ráno, komunikácia s bankou v prípade potreby, výber peňazí z banky podľa potreby
- evidencia dlhodobého majetku
- odpisovanie
- podieľanie sa na mesačnej účtovnej závierke
- účtovanie stravných lístkov – vydaných spoločnosťou, vrátených - spoločnosťou, zvlášť pre jedáleň a stravné lístky
- účtovanie miezd podľa zaslaných prehľadov
- spracovanie a účtovanie rezerv
- kontrola účtovných dokladov a účtovných zápisov
- analýza príslušných účtov
- kontrola účtovných dokladov a účtovných zápisov vo vzťahu k DPH, kontrola správneho účtovania DPH v účtovnom systéme, analýza
- spracovanie daňového priznania
- komunikácia s daňovým úradom
- Spracovanie súhrnného výkazu
- podľa stavu peňažných prostriedkov vypracovanie cash flow
príprava platieb

Zaměstnanecké výhody, benefity

- práca v novovznikajúcej spoločnosti
- pružný pracovný čas
- kurzy angličtiny
- teambuildingové aktivity

Informace o náboru

Životopis prosím posielajte na [email protected] s uvedením o ktorú pozíciu máte záujem. Vybraných kandidátov budeme kontaktovať so žiadosťou o dohodnutie si osobného pohovoru v Kadani.

Požadavky na zaměstnance

Pozici vyhovují uchazeči se vzděláním

nástavbové/vyšší odborné vzdělání
student vysoké školy
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

ekonomika, účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Ostatní znalosti

Jednoduché účetnictví - Expert
Fakturace - Expert
Hospodářská korespondence - Expert
Mzdové účetnictví - Pokročilý
Personalistika - Pokročilý
Podvojné účetnictví - Expert
Pokladna - Expert
Skladové hospodářství - Pokročilý
Strojopis - Expert
Microsoft Excel - Expert
Microsoft Word - Expert
Microsoft Dynamics NAV - Pokročilý

Řidičský průkaz

B

Počet let praxe

2

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Hledáme odvážné a flexibilní kandidáty schopné přijmout výzvu v podobě zaškolení na Slovensku ve městě Trebišov. Po absolvování školení kanditáti nastoupí do nového závodu v Kadani.

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Společnost BLIKA, s.r.o. je dceřinou společností významného evropského výrobce kovových úložných řešení, dánské společnosti BLIKA a/s. Ve výrobním závodě v Kadani plánuje společnost vyrábět kompletní sortiment kovového dílenského nábytku pro průmyslové závody, kovové šatní skříně, skříňky pro školy, vzdělávací instituce, hotely a pro subjekty provozující relaxační aktivity.

Počet zaměstnanců

50-99 zaměstnanců
ID: 2042038  Datum zveřejnění: 9.3.2015  Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: 25000 Kč/měsíc, Podmienky budú dohodnuté individuálne podľa skúseností