Hedge accounting - specialista zajišťovacího účetnictví

Česká spořitelna, a.s.

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pracovní náplň:

  • zpracovávání podkladů dodávaných jinými útvary banky
  • kontrola správnosti a úplnosti dat vztahujících se k zajišťovaným transakcím
  • příprava podkladů pro zaúčtování zajišťovaných transakcí a jejich fyzické účtování
  • metodické nastavení účetních procesů v bance
  • komunikace s auditorem
  • ověření souladu testů efektivity zajišťovaných vztahů s požadavky IFRS
  • provádění analýz příčin vzniku zjištěných odchylek v zajišťovaných vztazích
  • zadávání, správa a údržba dat v systémech banky
  • spolupráce při přípravě ročního plánu
  • spolupráce při přípravě měsíční, kvartální a roční účetní závěrky

Požadavky:

  • VŠ vzdělání ekonomického směru (účetnictví, finance)
  • znalost zajišťovacího účetnictví podle českých a mezinárodních účetních standardů
  • znalost účetnictví bank a finančních instituce, znalost mezinárodních účetních standardů
  • velmi dobrá uživatelská znalost práce na PC (MS Office)
  • znalost práce v účetním systému SAP
  • 2-4 roky praxe v oboru finančnictví a účetnictví
  • komunikační znalost AJ
  • důslednost, analytické schopnosti
  • cílevědomost, samostatnost, pečlivost a orientace na výsledek

Nabízíme:

  • práci ve stabilní společnosti s dlouholetou tradicí a mezinárodním zázemím
  • motivující finanční ohodnocení
  • zajímavé zaměstnanecké benefity
  • odborné vzdělávání hrazené firmou

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Erste Group Shared Services (EGSS), s.r.o. byla založena v roce 2010 jako dceřiná společnost Erste Group Bank AG a České spořitelny, a.s.

EGSS zpracovává platební transakce a poskytuje služby v oblasti správy klientských dat, výhradně pro interní klienty v rámci finanční skupiny Erste.

Hledáte zajímavou a stabilní práci v příjemném prostředí a přátelském kolektivu? Chcete začít svou kariéru v mezinárodní společnosti? Pokud ano, pak je tato pracovní nabídka pro Vás skvělou příležitostí.
ID: 1717478  Datum zveřejnění: 18.4.2014  Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje.