Specialista/ka tržních rizik

Česká spořitelna, a.s.

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pracovní náplň:

pracovat v oblasti řízení tržních rizik?

  • řídit rizika pro českou pobočku společnosti Erste Asset management GmBH spravující fondy kolektivního investování (např. Sporotrend, Sporoinvest, Topstock) a klientská portolia správy aktiv
  • být zodpovědný za pravidelný monitoring a reporting limitů sloužicích k řízení tržních (i úvěrových) rizik fondů kolektivního investování a portfolií
  • vyvíjet nové reporty a nástroje pro řízení rizik fondů a portfolií
  • poskytovat podporu pro portfolio manažery

Požadavky:

  • máte VŠ vzdělání matematického, technického popř. ekonomického směru (práce je vhodná i pro studenty 4. a 5. ročníků)
  • rozumíte alespoň v základech produktům finančních trhů (dluhopisy, akcie, deriváty) a finanční matematice
  • výborně ovládáte práci s Excel, případně Access
  • ovládáte SQL dotazování a programování ve VBA, bude to vaší výhodou
  • nebojíte se komunikace v cizím jazyce (angličtině) s mateřskou společnost
  • nečekáte na úkol, iniciativně jednáte
  • je na Vás spolehnutí, pracujete samostatně
  • komunikační dovednosti patří mezi Vaše silné stránky

U nás získáte:

  • zajímavou a zodpovědnou práci
  • kreativní práci, možnost řešení problémů, ad hoc úlohy
  • možnost podílet se na mezinárodních projektech s členy skupiny Erste Group
  • možnosti odborného rozvoje a vzdělávání
  • práci ve velmi přátelském kolektivu
  • motivující mzdové ohodnocení včetně nadstandardních zaměstnaneckých výhod
  • flexibilní pracovní dobu (40 hodin týdně)
  • profesní perspektivu v zázemí mezinárodní banky

Požadavky na zaměstnance

nástavbové/vyšší odborné vzdělání

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Erste Group Shared Services (EGSS), s.r.o. byla založena v roce 2010 jako dceřiná společnost Erste Group Bank AG a České spořitelny, a.s.

EGSS zpracovává platební transakce a poskytuje služby v oblasti správy klientských dat, výhradně pro interní klienty v rámci finanční skupiny Erste.

Hledáte zajímavou a stabilní práci v příjemném prostředí a přátelském kolektivu? Chcete začít svou kariéru v mezinárodní společnosti? Pokud ano, pak je tato pracovní nabídka pro Vás skvělou příležitostí.
ID: 2339393  Datum zveřejnění: 24.11.2015  Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje.