Výzkumný pracovník pro skupinu chemických modifikací

CONTIPRO GROUP s.r.o.

Místo práce
Okres Ústí nad Orlicí

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

KLÍČOVÉ ÚKOLY:
Vývoj materiálů na bázi polysacharidů určených do oblasti tkáňového inženýrství, kosmetiky a nosičů léčiv
Vývoj materiálů na bázi oligosacharidů pro oblast biologicky aktivních látek
Optimalizace chemických procesů vedoucích k finálnímu materiálu
Generování nových myšlenek a jejich experimentální ověřování
Koordinace projektů od vývoje derivátů až po obchodní podporu
Aktivní účast na konferencích, kongresech a dalších akcích
Koordinace činností napříč celou společností

Zaměstnanecké výhody, benefity

Pružná pracovní doba s možností maximálního sladění pracovních a osobních aktivit
Podpora vzdělávání a osobního rozvoje
Mzda vázaná na individuální výkon
Roční prémie za hospodaření holdingu
Špičkové technologické vybavení
Podpora výuky anglického jazyka
Služební automobil i pro soukromé užití pro klíčové zaměstnance
Sleva na firemní produkty
Slevy na produkty kooperujících firem
Stravování v holdingu s příspěvkem
Příjemné pracovní prostředí a přátelský kolektiv
Práci ve velice čistém regionu s jedním z nejnižších životních nákladů v ČR
Stabilizační firemní byty, pomoc při zajištění ubytování a půjčky na pořízení vlastního bydlení
Firemní školka

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Osobnostní předpoklady a dovednosti

POŽADUJEME:
Ukončené VŠ vzdělání, PhD. výhodou, zaměřené na chemické modifikace s výhodou biopolymerů
Zkušenosti na obdobné pozici velkou výhodou
Zkušenosti z oblasti interpretace analytických dat výhodou
Schopnost orientace v odborné literatuře
Znalost anglického jazyka
Dobrá znalost práce na PC s programy MS Office
Kreativita a kritické analytické myšlení
Schopnost práce v týmu
Pečlivost, zodpovědnost, samostatnost
Zájem řešit komplexní a víceoborové úkoly

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Holding CONTIPRO se více než dvacet let zabývá výzkumem, vývojem a biotechnologickou výrobou aktivních látek pro kosmetický a farmaceutický průmysl. Díky vynikající kvalitě produkce a rozsáhlému výzkumnému zázemí patří mezi přední světové výrobce kyseliny hyaluronové a z ní odvozených aplikací.

Obrovský důraz klade holding na inovace a vlastní výzkum. Proto také téměř polovinu z jeho zaměstnanců tvoří odborníci z laboratoří R&D.

Nejstarší z firem holdingu, firma Contipro Pharma, se zaměřuje na výrobu aktivních látek pro farmaceutický průmysl a finálních farmaceutických produktů z kyseliny hyaluronové.

V roce 1997 byla založena společnost Contipro Biotech, která produkuje aktivní látky pro přípravky s efekty proti stárnutí pokožky. Mimo výroby surovin pro kosmetiku se intenzivně věnuje výzkumu. V roce 2013 spatřilo světlo světa zařízení na výrobu nanovláken 4SPIN, které bylo vyvinuto právě v jejích laboratořích.

Všechny aktivity zastřešuje mateřská firma Contipro Group. Tato servisní společnost založená v roce 2004 zajišťuje technologickou podporu, administrativu a veškeré obchodní aktivity. Jejími distribučními sítěmi exportuje holding 95 % své produkce do více než 50 zemí světa. Dle nedávné studie holding v současnosti ovládá 60 % evropského a 30 % světového trhu s hyaluronanem.

Význačná je také spolupráce holdingu s akademickými pracovišti. Je zaměřena na vývoj, výzkum a na vzdělávání nových odborníků. Stejně velkou pozornost Contipro také věnuje podpoře a rozvoji mladých vědeckých talentů z regionu v rámci svého programu FYBICH.

Výzkumné aktivity našich laboratoří se zaměřují na hyaluronan, tkáňové inženýrství s přesahem do regenerativní medicíny, na hojení ran, vývoj nosičů pro cílenou distribuci látek, stárnutí pokožky a nanotechnologie.
Naše oddělení výzkumu a vývoje je postaveno na mladém kolektivu. Pracoviště oddělení jsou vybavena špičkovou technikou. Oddělení produkuje řadu patentů včetně tzv. světových (přihlášky PCT) a publikací a rozvíjí spolupráci s kolegy z univerzit a výzkumných ústavů z 5 evropských zemí.

Počet zaměstnanců

100-149 zaměstnanců
ID: 1972367  Datum zveřejnění: 7.1.2015