Pracovník v sociálních službách

Domov se zvláštním režimem Krásná Lípa (MPSV)

Místo práce
Čelakovského 40, 407 46 Krásná Lípa, Okres Děčín
plný úvazek
Termín nástupu
2017-04-01
Mzdové podmínky (brutto)
12910 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Ostatní pracovníci osobní péče ve zdravotní a sociální oblasti jinde neuvedení (53299)

Pracoviště a kontakty

Firma:Domov se zvláštním režimem Krásná Lípa, IČ 70872741
Pracoviště:Čelakovského 40/13, 407 46 Krásná Lípa u Rumburka

Vlastnosti volného místa

Směnnost:Nepřetržitý provoz
Pracovní úvazek:
Minimální stupeň vzdelání:Střední odborné (vyučen)
Pracovní poměr:od 2017-04-01
Mzdové rozpětí:od 12910 Kč
Vhodné pro:Osoby se zdravotním postižením (OZP)

Zaměstnanecké výhody, benefity

Nabízené výhody:Jiné výhody, Penzijní připojištění, příspěvek na rekreaci
Podnikové stravování
Dovolená navíc

Informace o náboru

Poznámka k volnému místu:Místo výkonu práce: Domov se zvláštním režimem Krásná Lípa, Čelakovského č.p. 40/13
407 46 Krásná Lípa u Rumburka.
Pracovník v sociálních službách vykonávající přímou obslužnou péči 2.08.01
dle Nařízení vlády č. 564/2006 Sb., katalog prací č. 222/2010 Sb. a kvalifikační předpoklady, kromě
obecných kvalifikačních předpokladů a požadavků musí splňovat další kvalifikační předpoklady a
požadavky vyplývající ze zákona 108/06 Sb. (§ 116 odst. 2) a vyhlášky č. 505/2006 Sb.

a. způsobilost k právním úkonům
Způsobilost k právním úkonům znamená nabývání práv a povinností vlastními právními úkony. Tuto
způsobilost nabývá fyzická osoba v plném rozsahu zletilostí, tedy dovršením osmnáctého roku věku. Před
dosažením tohoto věku se zletilosti nabývá jen uzavřením manželství
b. bezúhonnost
Za bezúhonného se podle zákona považuje ten, kdo nebyl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný
čin, ani trestný čin spáchaný z nedbalosti v souvislosti s vykonáváním činností při poskytování sociálních
služeb nebo činností s nimi srovnatelných nebo ten, jehož odsouzení pro tyto trestné činy bylo zahlazeno nebo se na něj z jiných důvodů hledí, jako by nebyl odsouzen (§ 79 odst. 2, zákona).
c. zdravotní způsobilost
Zdravotní způsobilost zjišťuje a lékařský posudek o zdravotní způsobilosti vydává u zaměstnanců lékař pracovně lékařské služby dle ustn. § 53 a následujících zákona č. 373/2011 Sb., ve znění pozdějších předpisů a všech ustanovení vyhl. č. 79/2013 Sb., v platném znění.
d. odborná způsobilost
Odborná způsobilost pracovníka v sociálních službách, který vykonává přímou obslužnou péči je
definována v § 116 odst. 5, písm. a) zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Pracovní profil pracovníka v sociálních službách vykonávajícího přímou obslužnou péči spočívá v nácviku
jednoduchých denních činnosti, pomoci při osobní hygieně a oblékání, manipulaci s přístroji, pomůckami,
prádlem, udržování čistoty a osobní hygieny, podpoře soběstačnosti, posilování životní aktivizace, vytváření
základních sociálních a společenských kontaktů a uspokojování psychosociálních potřeb (§ 116 odst. 1, písm. a) zákona). Pokud je pracovník v sociálních službách klíčovým pracovníkem, společně s uživatelem vytváří individuální plán uživatele.
U vedoucích zaměstnanců dále v řízení zaměstnanců jim podřízeného úseku či oddělení/budovy.
Požadavky:
" středoškolské vzdělání, může být i bez maturity, doplněné akreditovaným kurzem pro pracovníky v sociálních službách
" samostatnost, spolehlivost a zodpovědnost, ochota k dalšímu vzdělávání
" dobré komunikativní schopnosti
" pozitivní vztah k osobám s chronickým duševním onemocněním
" čistý výpis z rejstříku trestů (dokladovat u pohovoru)
" zkušenosti a práce v sociálních službách výhodou
" aktivní a empatický přístup k uživatelům
" znalost práce na PC
" znalost standardů kvality sociálních služeb
" schopnost týmové práce
" řidičský průkaz sk.B
" klademe důraz na kreativitu, flexibilitu a manuální zručnost
" praxe v sociálních službách vítána.
Kontakt: Životopisy možno zasílat na e.-m: [email protected]

Poslední změna:2017-05-10, ÚP ČR - kontaktní pracoviště Rumburk

číslo volného místa: 12316790729

Požadavky na zaměstnance

středoškolské bez maturity
středoškolské s maturitou