Specialista úseku financí / auditu - trainee pro zahraničí

E.H.R spol. s r.o.

Místo práce
Zahraničí - ostatní, Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

zpočátku se seznámí s organizační strukturou skupiny v ČR a mezinárodní skupinou, získá orientaci v interních směrnicích a metodikách; v rámci zaškolení si osvojí provádění plateb, styk s bankami, řízení hotovostních toků, kurzové rozdíly, analýzy apod., postupně se bude věnovat různým činnostem související s vedením účetnictví a controllingem na oblastech a v dceřiných společnostech skupiny, zabývat se prací ekonoma závodu a ekonomického náměstka oblasti, bude se zabývat operacemi v rámci controllingu, účetnictví, konsolidace, nejčastější bude podpora ekonomů závodů a dceřiných společností při optimalizaci rentability zakázek, sestavování a sledování odchylek rozpočtů, bude hrát aktivní roli v různých projektech, zabývat se do hloubky účetními normami (IAS, IFRS) a zaměřovat se na jejich správné použití; často bude činnosti vykonávat na pracovních cestách v rámci ČR a SR.

Zaměstnanecké výhody, benefity

měsíční fixní plat dle znalostí, dovedností, zkušeností a postojů + pohyblivá složka roční mzdy ve výši až čtyřnásobku základní měsíční mzdy v závislosti na hospodářském výsledku společnosti a individuálním výkonu; příspěvek zaměstnavatele na závodní stravování; další vzdělávání pořádané zaměstnavatelem včetně jazykových kursů; 5 týdnů dovolené na zotavenou;

Pravidelné pracoviště po dobu 9- 16 měsíců v Praze, později v Evropě nebo v Americe. Jedná se o rotační program: účetnictví, controlling, interní audit a optimalizace procesů. Jedná se o novou pozici s úvazkem 40h týdně.

Informace o náboru

Datum nástupu: nejdříve 1. 10. 2014

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Stavební průmysl

významná mezinárodní společnost z obl. stavitelství

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2) nebo Francouzský jazyk - Mírně pokročilý (B1)

Řidičský průkaz

B

Osobnostní předpoklady a dovednosti

VŠ ekonomického zaměření; 3 až 5 roků praxe- buď v auditorské společnosti při auditech významných společností, anebo ve velké výrobní nadnárodní společnosti, anebo u poskytovatele komplexních ekonomických a finančních služeb velkým nadnárodním společnostem; široký záběr, nadprůměrná orientace v účetnictví; čeština nebo slovenština jako rodný jazyk, u cizinců minimálně B2 slovem i písmem; vynikající angličtina slovem i písmem včetně odborné terminologie (osobní zkušenost z pobytu v zahraničí vítána), francouzština aspoň A2, výhodou další jazyk, zejména španělština; nadprůměrné uživatelské zvládnutí Excelu v každodenní praxi včetně kontingenčních tabulek (makra výhodou), zkušenost s ERP systémem výhodou, zejména s SAP/R3; schopnost rychle se zorientovat v problematice, potenciál pro řízení lidí, organizační dovednosti, zároveň nadprůměrné komunikační dovednosti, pozitivní přístup k řešení problémů a rozhodování, odolnost vůči stresu, schopnost rychlého reagování, pružnost, mobilita (připravenost přestěhovat se za projektem do libovolné země v Evropě či Americe), zkušenost s působením v mezinárodním týmu výhodou; smysl pro týmovou souhru, ale současně schopnost pracovat zcela samostatně při zabezpečení vzájemné informovanosti; rychlost a současně přesnost; řidičský průkaz skupiny B a minimálně dvouletá prověřená řidičská zkušenost;

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Personální agentura

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.

Počet zaměstnanců

5-9 zaměstnanců
ID: 1761620  Datum zveřejnění: 25.7.2014