Customer Service Representative with English and French

Experis

Místo práce
Praha
plný úvazek
Termín nástupu
01.05.2016

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

If you speak English and French then this job opportunity can be a great challange for you.

Currently we are seeking a candidate who would work as a Customer Service Representative.
Your main tasks would be helping customers and solving their issues from basic level IT field.

Join us and work with people from all over the world!

We need:

- fluent English plus French language
- great communication skills
- understanding of solving a issues (everything else we can teach you!)

We can give you:

- starting salary from 28.000 – 31.000,- CZK
- meal tickets
- 5 weeks of holiday
- new modern working environment in Prague

When can you start? Whenever you want!
Send me your resume in english version!

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Informační technologie, počítačové programování, webové portály

CSC leads clients on their digital transformation journey, providing innovative next-generation technology solutions and services that leverage deep industry expertise, global scale, technology independence and an extensive partner community.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
student vysoké školy
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Jazykové znalosti

Francouzský jazyk - Středně pokročilý (B2) a Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Experis je světovým lídrem ve vyhledávání klíčových specialistů. Kombinuje odborné znalosti odvětví a lidských zdrojů. Zaměřuje se na vyhledání specialistů v oblastech informačních technologií, engineeringu, financí a účetnictví, zdravotnictví a manažerských pozic.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.

Počet zaměstnanců

50-99 zaměstnanců
ID: 2515674  Datum zveřejnění: 13.4.2016