Database Specialist

Fleming Events, s. r. o.

Miesto práce
Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
Plat dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Programovanie
- Správa DB
- Analýza dopadu
- OPtimalizácia výkonu DB
- Úprava uživateľského rozhrania
- Testovanie

- Príjemné pracovné prostredie
- Slovenská spoločnosť s medzinárodnou pôsobnosťou
- Fleming Europe ponúka zaučenie na pozícii a mentoring počas Vašej kariéry v našej spoločnosti

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- Záujem učiť sa nové veci
- Analytické myslenie
- Programovacie jazyky:
APEX - pokročilý/expert
PL/SQL - pokročilý
Správa Oracle DB - pokročilý
HTML - pokročilý
JavaScript/jQUERY - pokročilý
Java - mierne pokročilý

Fleming. (previously Fleming Europe) is a leading international provider of knowledge to the B2B community. We organise over 300 events annually, covering Pharma, Financial, Energy, Transportation, HR, Defence and other areas of business. We are currently recruiting enthusiastic and talented people to work for an international company that offers long-term prospects and great opportunities.

Fleming. connects people who know the answers, bring you the know-how you seek and the opportunities you desire. After 13 years in the business, Fleming. has grown to offer a complete portfolio of Conferences, Trainings, Exhibitions, Blended Learning, and Online Conferences on 5 continents in various industries. More than 50,000 satisfied companies supporting, attending, and endorsing Fleming events and using its services every year prove that Fleming. is the right partner to support your business growth and help you achieve your goals.

If you are interested in other employment opportunities, please visit us at http://fleming.events/en/about-us/jobs

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 2046393  Datum zveřejnění: 12.3.2015  Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: Plat dohodou