Sales Director (ž/m) – obchodní ředitel (nadnárodní přesah)

Iventa International Management Consulting GmbH

Místo práce
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Náplň práce:
• Důsledná a systematická péče o trhy v ČR a SR
• Prodejní a koordinační aktivity distributorů v Pobaltských státech (Litva, Lotyšsko, Estonsko)
• Akvizice nových zákazníků, podpora místních partnerů a aktivní vytváření B2B kanálů
• Sledování konkurence a průběžné hodnocení potenciálu v každé zemi - zaměření na ČR a SR
• Trvalé monitorování nových plánovaných investic ve stavebnictví ještě před začátkem stavebních prací
• Kontinuální a strategické plánování stávajících aktivit s cílem navýšení objemu zakázek v ČR
• Profesionální péče o klienty a udržování kontaktů v soukromém i veřejném sektoru
• Komunikace s úřady, institucemi, architekty, staviteli a designéry
• Zaměření na mezinárodní obchod – silné globální myšlení
• Vedení týmu až do cca 40 lidí
• V pozici jednatele – celková odpovědnost za výrobní závod a obchodní aktivity společnosti
• Odpovědnost za marketing a PR aktivity
• Technické poradenství, tvorba rozpočtu
• Úzká spolupráce s technickým oddělením, týmem podpory prodeje a centrálou společnosti
• Reporting do zahraničí

Zaměstnanecké výhody, benefity

Nabízíme:
• Rozmanitou práci, projektovou činnost a profesní výzvy
• Mezinárodní pracovní prostředí s velkou mírou přímé zodpovědnosti
• Adekvátní ohodnocení odpovídající důležitosti pozice v rámci společnosti

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
student vysoké školy
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2) nebo Německý jazyk - Středně pokročilý (B2)

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Požadujeme:
• SŠ nebo VŠ vzdělání technického směru (ideálně strojírenství nebo stavebnictví) v kombinaci se vzděláním obchodního směru
• Prokazatelné zkušenosti z prodeje či poradenství v mezinárodním prostředí
• Výbornou znalost trhu, zkušenost s projektováním budov a staveb velkou výhodu
• Aktivní znalost AJ a komunikativní znalost NJ nebo naopak
• Vyzrálou, stabilní a samostatnou osobnost s reprezentativním vystupováním a strategickým myšlením
• Silnou orientaci na zákazníka, zaměření na výsledek, podnikatelský duch, pohotovost, dobré rozhodovací schopnosti
• Výborné komunikační dovednosti a vyjednávací schopnosti
• Týmového ducha a manažerské předpoklady
• Flexibilitu, loajalitu, kosmopolitní myšlení a velmi dobrý time management
• Schopnost řešit problémy, odolnost vůči stresu a „Hands on“ mentalitu
• Ochotu cestovat

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Iventa International Management Consulting GmbH patří mezi přední personálně poradenské společnosti poskytující odborné poradenství v oblasti vyhledávání lidských zdrojů, jak na národní, tak i mezinárodní úrovni. V čele s centrálou sídlící ve Vídni je IVENTA profesionálním poskytovatelem komplexních služeb zaměřených především na Executive Search.
ID: 2027051  Datum zveřejnění: 25.2.2015