Asistentka vedení

JOBSTART, s.r.o.

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

For our client, leasing/financial company, we are looking for suitable candidate for the role of:

"Executive Assistant"

We are looking for experienced candidate who has worked as personal/executive assistant to the management. The person will be responsible for assisting the manager with all general administration and organizational tasks
- coordinating all event activities and business calendar
- planning all travel plans
- assisting with preparation of the presentations
- issuing letters, reports, forms
- proof reading documents
- scheduling and follow up phone calls
- providing office support etc.

Requirements:

- at least 4-5 years experience as personal/executive assistant
- fluency in english, both written and oral form
- czech language is needed as well
- great organisational and communicational skills
- able to multitask, be precise, pay attention to detail, flexible and open to occassional travelling
- problem-solving attitude, pro-active and stress resistant

Client offers:

- responsible role within well established and stable company with longterm tradition
- daily usage of english languages
- immediate start is possible
- Office location Prague 5

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Zprostředkování práce a personální poradenství

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
student vysoké školy
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

personální agentura

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.
ID: 2931619  Datum zveřejnění: 14.2.2017