Pracovník zajišťující kybernetickou bezpečnost

Krajský soud v Ústí nad Labem

Místo práce
Národního odboje 1274, Okres Ústí nad Labem
plný úvazek
Termín nástupu
1.11.2016-1.1.2017
Mzdové podmínky (brutto)
dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a spárvě, v platném znění.

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Popis pracovní pozice:
- Zajištění ochrany informací justičních složek (informací ve veškerých formátech dat, uložených v počítačích a/nebo na nosičích informací, přenášených po komunikační infrastruktuře a předávaných mezi informačními systémy) před hrozbami vnějšími nebo vnitřními, úmyslnými nebo neúmyslnými.
- Zajištění důvěrnosti informací – informace mají být dostupné jen tomu, kdo je k tomu oprávněn a potřebuje je znát ke své práci. Je třeba zajistit přiměřenou úroveň ochrany před neoprávněným přístupem a zveřejněním informací.
- Zajištění integrity informací – informace mohou být měněny pouze oprávněnými osobami nebo na pokyn oprávněných osob a řízeným způsobem. Správnost a úplnost informací nesmí být narušena neoprávněnými ani neúmyslnými změnami.
- Zajištění dostupnosti informací – informace musí být dostupné oprávněným osobám tehdy, když je potřebují.
- Dodržování požadavků právních norem a dalších předpisů, se zvláštním zřetelem na zákon o kybernetické bezpečnosti, zákon o ochraně osobních údajů, zákon
o informačních systémech veřejné správy, zákon o elektronickém podpisu a směrnice EU.
- Hlášení a vyšetření každého narušení bezpečnosti informací, podezření na toto narušení nebo zjištěné slabiny. Následné informování příslušných pracovníků složky (a to i v případě, kdy je zjistí pracovníci jiné justiční složky), odpovědných pracovníků resortu a zainteresovaných externích stran.
- Efektivnost a přiměřenost opatření chránicích informace vzhledem k riziku – opatření (včetně mechanizmů systému řízení bezpečnosti informací) musí odpovídat významu chráněných informací, hrozbám, kterým jsou tyto informace vystaveny a identifikovaným potřebám v oblasti bezpečnosti informací.
- Zvyšování bezpečnostního povědomí o bezpečnosti informací - poskytnutí informací o požadavcích a postupech při zajišťování bezpečnosti informací všem osobám přistupujícím k informacím a informačním systémům justičních složek.
- Řízení a zajištění bezpečnosti informací při přístupu třetích stran k informacím a informačním systémům. Přístup k informacím, které nejsou veřejné, musí být upraven v příslušném smluvním vztahu
- Realizace služeb v oblasti ICT dodávaných třetími stranami musí být zajištěna na základě smluvního vztahu, který zajistí soulad s požadavky na zajištění bezpečnosti a nápravu případných
- Spolupráce s útvarem kybernetické bezpečnosti Ministerstva spravedlnosti ČR, uvádění pokynů a nařízení ministerstva do praxe na krajském soudě a soudech v jeho působnosti
- Uvedení vnitřních předpisů organizace do souladu s požadavky zákona o kybernetické bezpečnosti.

Zaměstnanecké výhody, benefity

stravenky, dovolená v rozsahu 25 dní + 5 dní indispozičního volna, možnost čerpání výhod z fondu kulturních a sociálních potřeb, pružná pracovní doba,

Informace o náboru

Požadavky a předpoklady:
celé znění výběrového řízení, včetně přihlášky, která je jeho nedílnou součástí, naleznete na internetových stránkách Krajského soudu v Ústí na Labem pod odkazem úřední deska.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

informační technologie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mírně pokročilý (B1)

Počet let praxe

5

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Krajský soud
ID: 2739062  Datum zveřejnění: 27.9.2016  Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a spárvě, v platném znění.