Referent / Špecialista správy pohľadávok a reportingu

Magellan Central Europe s.r.o.

Miesto práce
811 02 Bratislava, Savoy Offices, Mostová 2
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
ASAP
Ponúkaný plat (brutto)
podľa skúseností a kvalifikácie uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Denné sledovanie úhrad (evidencia, kontrola) porovnávanie s účtovnou evidenciou
- Vyhodnocovanie platobnej disciplíny u jednotlivých dlžníkov
- Vystavovanie faktúr, zápočtov
- Príprava reportov pre ostatné oddelenia
- Príprava návrhov splátkových harmonogramov, spracovanie podkladov pre rokovania s dlžníkmi a pre právne oddelenie
- Zabezpečenie dodržiavania pracovných postupov pri evidencii a inkase pohľadávok
- Príprava cash flow na základe plánovaných príjmov a výdavkov, evidencia čerpania a splácania úverov a dlhopisov
- Komunikácia s externými účtovnými spoločnosťami, interným a externým auditom (nutnosť ovládania anglického jazyka)
- Podpora ostatným útvarom spoločnosti (právna korešpondencia, upomienky, kontrola termínov a dodržiavania zmluvných podmienok)
- Kontrola správnosti a úplnosti podkladov k uzatváraniu zmlúv
- Intenzívne využívanie excelu

- možnosť odborného rastu, perspektíva vykonávania práce pre viacero krajín v rámci strednej európy
- práca v dynamicky sa rozvíjajúcej zahraničnej spoločnosti, ktorá je lídrom vo svojom odbore
- firemný vstup do top fitnes centra
- úplne nové pracovné priestory v centre mesta
- teambuildingy aj v medzinárodnom prostredí

Informácie o výberovom konaní

CV a motivačný list pošlite na našu mailovú adresu

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, účtovnícke

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Administratívne a ekonomické znalosti

Hospodárska korešpondencia - pokročilý
Jednoduché účtovníctvo - základy
Podvojné účtovníctvo - pokročilý

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Excel - expert
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

správa pohľadávok, účtovníctvo, obchod
2

- prax v správe pohľadávok, znalosť podvojného účtovníctva, prípadne IFRS je výraznou výhodou
- anglický jazyk - pravidelná komunikácia
- dobrý písomný, verbálny prejav
-flexibilita a aktivita
- analytické myslenie a schopnosť chápať súvislosti jednotlivých procesov
- prax v práci so zmluvnými dokumentmi
-spoľahlivosť, precíznosť, samostatnosť
-schopnosť a ochota učiť sa
-prax v oblasti finančných služieb (banka, leasing, faktoring, inkaso pohľadávok...) je vítaná
- podmienkou je výborné ovládanie excelu
- pozíciu je možné obsadiť aj absolventom s dobrou znalosťou excelu, analytickými schopnosťami a chuťou učiť sa
znalosť českého jazyka na velmi dobrej úrovni aj v písomnom prejave je výhodou

Magellan Central Europe s.r.o. je etablovaná a dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť so špecializáciou na poskytovanie finančných služieb pre sektor zdravotníctva a verejný sektor. Materská spoločnosť Magellan SA (pôsobí v PL, SK, CZ) je obchodovaná na Varšavskej burze. Od júna 2016 máme strategického investora, taliansku bankovú spoločnosť Banca Farmafactoring. V súčasnosti sa integrujeme do bankovej skupiny BFF, ktorá aktuálne pôsobí v Taliansku, Španielsku, Portugalsku, Poľsku, Českej republike a na Slovensku.
Našimi klientmi sú najmä dodávatelia tovarov a služieb pre sektor zdravotníctva a verejný sektor (samosprávy) - nadnárodné spoločnosti aj lokálne spoločnosti napr. z oblasti medicínskych technológií, špeciálneho zdravotníckeho materiálu, liekov, potravín, energetiky, stavebníctva, IT.... Zároveň spolupracujeme aj so všetkými typmi nemocníc v pôsobnosti MZ SR, VÚC aj so súkromnými nemocnicami. Spoločnosť je lídrom v danom segmente financovania a spravuje aktíva rádovo v desiatkach miliónov EUR.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Mostová 2
811 02 Bratislava
http://www.magellan.pl http://www.magellan.eu.sk