Odborný referent/odborná referentka financování vysokých škol

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Místo práce
Karmelitská 7, Praha 1, Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

•příprava rozpočtu vysokých škola přímo řízených organizací ministerstva
•výklad předpisů a postupů v oblasti finančního hospodaření ve veřejné správě
•koncepční, analytické činnosti a metodická podpora v oblasti financování vysokých škol
•příprava rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků ze státního rozpočtu
•kontrolní činnost v oblasti financování vzdělávací činnosti a výzkumu a vývoje na vysokých školách

Zaměstnanecké výhody, benefity

•plný pracovní úvazek
•nástup od září 2014, případně dle dohody
•platové zařazení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů
•zaměstnanecké výhody (stravování, flexibilní pracovní doba, 5 týdnů dovolené)
•možnost jazykového a dalšího vzdělávání
•místo výkonu práce v centru Prahy

Informace o náboru

STRUKTUROVANÝ ŽIVOTOPIS SPOLEČNĚ S MOTIVAČNÍM DOPISEM ZASÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO 12. SRPNA 2014.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

•vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu (obor právo nebo ekonomie/účetnictví)
•praxe v oblasti finančního hospodaření ve veřejné správě, případně na vysokých školách výhodou
•dobrá znalost předpisů a postupů z oblasti finančního hospodaření ve veřejné správě (zákon o rozpočtových pravidlech, zákon o účetnictví, kontrolní řád, apod.) a schopnost jejich aplikace
•orientace v oblasti vysokoškolské legislativy
•pokročilá znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) a uživatelská znalost webových aplikací
• znalost anglického jazyka na úrovni B2/C1 (dle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky) doložena příslušným mezinárodním certifikátem, znalost dalšího cizího jazyka výhodou
•schopnost analytické a koncepční práce, kritického a logického myšlení
•dobré koordinační a komunikační dovednosti, včetně dobrého písemného projevu
•samostatnost i schopnost týmové spolupráce
•trestní bezúhonnost

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ID: 1720142  Datum zveřejnění: 30.7.2014