Referent/ka školství, výchovy a vzdělávání pro Odbor vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Místo práce
Karmelitská 7, Praha 1, Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

•koncepční, metodické a normotvorné činnosti v oblasti středního vzdělávání,
•koordinace úkolů vyplývajících z vládních i resortních dokumentů a dalších koncepčních dokumentů a akčních plánů v oblasti působnosti,
•především agenda maturitní zkoušky, kam zejména spadá:
- příprava podkladů (analýzy, studie, statistiky, přehledy apod.) pro model maturitní zkoušky
- spolupráce na přípravě paragrafového znění k modelu maturitní zkoušky – zákon č. 561/2004 Sb. (školský zákon)
- spolupráce na přípravě paragrafového znění organizace maturitní zkoušky – vyhláška č. 177/2009 Sb.
- příprava podkladů (analýzy, studie, statistiky, přehledy apod.)pro profilové zkoušky
- příprava podkladů pro komunikaci s právnickými a fyzickými osobami
- nastavení systému (administrace systému na MŠMT, vazba systému MŠMT a systému CZVV)

Zaměstnanecké výhody, benefity

•zahájení pracovního poměru: 1. července 2014 (popř. dle dohody i dříve),
•pracovní poměr na plný pracovní úvazek a dobu neurčitou
•zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, zvýhodněné stravování v místě pracoviště, další vzdělávání)
•pracoviště v centru Prahy – Malá Strana
•platové zařazení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění.

Informace o náboru

MOTIVAČNÍ DOPIS SE STRUKTUROVANÝM ŽIVOTOPISEM ZASÍLEJTE ZDE NEJPOZDĚJI DO 12. KVĚTNA 2014.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

•vysokoškolské vzdělání, minimálně magisterský studijní program
•praxi ve vzdělávání minimálně 9 let, z toho 3 roky ve státní správě nebo samosprávě nebo v organizaci s celostátní působností se zaměřením na vzdělávání
•výbornou znalost problematiky maturitní zkoušky a zkušenosti s její realizací ve škole
•organizační schopnosti, schopnost komunikace s odbornou veřejností na národní a mezinárodní úrovni
•zkušenosti a orientaci v prostředí státní správy
•dobrou znalost práce na PC (MS Office)
•aktivní znalost anglického jazyka na úrovni B2
•týmovou spolupráci, spolehlivost, pečlivost, schopnost řešit problémy
•vysoké pracovní nasazení a velkou odolnost vůči stresu
•ochotu a schopnost rychle se učit novým věcem
•trestní bezúhonnost

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ID: 1723246  Datum zveřejnění: 29.4.2014