Právník/právnička operačního programu výzkum a vývoj pro inovace (OP vavpi)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

•příprava, právní výklad a aktualizace metodických postupů platných pro žadatele, příjemce i Řídicí orgán OP VaVpI
•interpretace komunitární a národní legislativy včetně interních dokumentů OP VaVpI
•příprava a aktualizace dokumentů v souladu s příslušnou legislativou EU a ČR
•příprava strategických dokumentů
•výklad a řešení problematiky veřejné podpory
•zpracovávání odborných stanovisek, informací, připomínek, účast na pracovních jednáních
•právní podpora týmu OP VaVpI
•řešení problematiky nesrovnalostí OP VaVpI
•poradenství žadatelům a příjemcům dotace z OP VaVpI
•účast na vyjednáváních s žadateli, příjemci, Evropskou komisí, auditními orgány a dalšími subjekty
•školení žadatelů a příjemců dotace i zaměstnanců Řídicího orgánu OP VaVpI
•spolupráce na přípravě navazujícího OP VVV (pro období 2014-2020)
•ostatní související agendy OP VaVpI

Zaměstnanecké výhody, benefity

•zaměstnání na plný pracovní úvazek (tj. 40 hodin týdně)
•nástup možný ihned, případně dle dohody
•pracovní poměr na dobu určitou do 31. 12. 2015 s možností následného prodloužení
•možnost získání/prohloubení pracovních zkušeností v oblasti strukturálních fondů EU
•zajímavou a kreativní práci v příjemném pracovním prostředí
•přátelský a energický kolektiv spolupracovníků
•pracoviště Praha 8 – Karlín, v blízkosti metra Křižíkova
•možnost jazykového a dalšího odborného vzdělávání
•zaměstnanecké benefity (stravenky, 5 týdnů dovolené, 4 dny indispozičního volna, příspěvek na penzijní připojištění)
•platové zařazení podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. (13. platová třída) ve znění pozdějších předpisů
•motivační finanční ohodnocení v závislosti na odvedené práci

Informace o náboru

MOTIVAČNÍ DOPIS SE STRUKTUROVANÝM ŽIVOTOPISEM ZASÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO 29. ČERVENCE 2014.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

•ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu – obor právo (titul Mgr.)
•doložitelnou praxi v oboru
•znalost legislativy se vztahem k poskytování podpory z veřejných zdrojů – zejména problematika veřejné podpory, Zákon č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu a vývoje, Zákon č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě, zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech
•velmi dobrou znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
•znalost anglického jazyka na pokročilé úrovni (úroveň B2 dle SERR)
•koncepční, organizační, komunikační a koordinační schopnosti
•výborné prezentační dovednosti
•kreativní a strukturované myšlení
•pečlivost, samostatnost, flexibilitu a schopnost řešit problémy
•týmového ducha
•trestní bezúhonnost

Výhodou:
•zkušenosti z oblasti administrace strukturálních fondů EU
•zkušenosti v oblasti řešení problematiky veřejné podpory
•orientace v oblasti vědy, výzkumu a prostředí vysokých škol
•znalost prostředí státní správy

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ID: 1800411  Datum zveřejnění: 14.7.2014