Referent/ka pro oblast financování vysokého školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Místo práce
Praha
Druh pracovního poměru
zkrácený úvazek

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

•koncepční činnosti a metodická podpora v oblasti financování vysokých škol
•zpracování analytických podkladů v oblastech působnosti
•příprava rozpočtu vysokých škol a přímo řízených organizací ministerstva
•příprava rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků ze státního rozpočtu
•kontrolní činnost v oblasti financování vzdělávací činnosti na vysokých školách

Zaměstnanecké výhody, benefity

•nástup možný ihned
•zaměstnání na poloviční pracovní úvazek (tj. 20 hodin týdně)
•pracovní poměr na dobu neurčitou
•zajímavou a odpovědnou práci
•zaměstnanecké výhody (pružná pracovní doba, zvýhodněné stravování, další vzdělávání, 5 týdnů dovolené, až 4 dny indispozičního volna)
•pracoviště v centru Prahy (Praha 1 – Malá Strana)
•platové zařazení podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů

Informace o náboru

MOTIVAČNÍ DOPIS SE STRUKTUROVANÝM ŽIVOTOPISEM ZASÍLEJTE ZDE NEJPOZDĚJI DO 24. SRPNA 2014.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

•dobrou znalost předpisů a postupů z oblasti finančního hospodaření ve veřejné správě (zákon o rozpočtových pravidlech, zákon o účetnictví, kontrolní řád, apod.) a schopnost jejich aplikace
•praxi z oblasti finančního hospodaření ve veřejné správě, příp. na vysokých školách vítána
•vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu (obor právo nebo ekonomie/účetnictví výhodou)
•orientaci v oblasti vysokoškolské legislativy
•schopnost analytické a koncepční práce, kritického a logického myšlení
•dobré koordinační a komunikační dovednosti, vč. dobrého písemného projevu
•samostatnost i schopnost týmové spolupráce
•trestní bezúhonnost
•znalost anglického jazyka na úrovni B2/C1 Společného evropského rámce pro jazyky
•znalost dalšího cizího jazyka výhodou
•schopnost práce s PC, zejména pokročilou znalost MS Office a uživatelskou znalost webových aplikací

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ID: 1830750  Datum zveřejnění: 11.8.2014