Odborný/á referent/ka odboru investic

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

•financování investiční činnosti v oblasti školství (veřejné vysoké školy, organizační složky státu, organizace zřizované MŠMT, regionální školství)
•zpracování podkladů pro poskytování dotací v souladu se zákonem č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla)
•zodpovědnost za odborné posouzení podkladů a odborné zpracování rozhodnutí o poskytnutí dotace z programového financování kapitoly MŠMT
•administrace a fyzická kontrola realizovaných akcí v místě realizace, kontrolní činnost dle zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě a o změně některých zákonů (zákon o finanční kontrole)
•administrace v informačním systému programového financování dle vyhlášky č. 560/2006 Sb. (ISPROFIN – EDS/SMVS)
•kontrola veřejných zakázek příjemců dotace a účast ve výběrových komisích
•zprávy a rozbory o průběhu investiční výstavby a čerpání prostředků, závěrečná vyhodnocení akcí programového financování

Zaměstnanecké výhody, benefity

•zaměstnání na plný pracovní úvazek (40 hodin týdně)
•pracovní poměr na dobu určitou do 31.1.2016 s možností prodloužení
•pestrou, zajímavou a tvůrčí práci
•příjemný kolektiv
•zaměstnanecké benefity (pružná pracovní doba, zvýhodněné stravování, 5 týdnů dovolené)

Další informace:
•předpokládaný nástup 1. února 2015
•pracoviště v centru Prahy
•platové zařazení podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů

Informace o náboru

MOTIVAČNÍ DOPIS SE STRUKTUROVANÝM ŽIVOTOPISEM (vč. uvedení tel. čísla a e-mailové adresy) ZASÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO 28. PROSINCE 2014.
Zasláním životopisu uchazeč o vyhlášenou pracovní pozici uděluje souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, pro účely příslušného výběrového řízení.
Uchazeč zasláním přihlášky do výběrového řízení stvrzuje, že si není vědom osobních ani profesních vazeb, které by při vykonávání činnosti v pozici, o kterou se uchází, znamenaly střet zájmů.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

•vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním oboru ekonomického nebo stavebního směru nebo středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou v oboru stavebnictví a 5 let praxe v oboru stavebnictví
•znalost zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech, a o změně některých souvisejících zákonů
•znalost zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách
•znalost zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu
•organizační a koordinační schopnosti, rozhodnost, samostatnost, vysoké pracovní nasazení, schopnost práce v týmu
•zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, aktivitu a schopnost řešit problémy, dobré komunikační schopnosti, příjemné vystupování, flexibilitu
•výbornou znalost Windows a MS Office (Word, Excel, Internet, PowerPoint, Outlook)
•dobrý písemný projev
•trestní bezúhonnost
Výhodou:
•praktická znalost problematiky veřejných zakázek (zadávání, administrace, kontrola veřejných zakázek)
•tvorba položkových rozpočtů staveb
•praxe ve státní správě, zejména v oblasti financování investic a veřejných zakázek

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ID: 1955858  Datum zveřejnění: 12.12.2014