Národní koordinátor pro digitální vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

•koordinace aktivit stanovených Strategií digitálního vzdělávání (SDV): příprava akčních plánů realizace SDV, zajištění realizace aktivit SDV spadajících do interní činnosti MŠMT, příprava metodických doporučení pro školy, školská zařízení, zřizovatele škol a další aktéry zapojené do realizace aktivit SDV
•příprava podkladů pro výzvy k předkládání projektů, na základě akčních plánů, pro Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) a komplementárních výzev integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Příprava struktury projektové podpory škol, spolupráce na dlouhodobém plánu výzev, metodických výkladů a dalších podkladů
•monitorování, vyhodnocování a aktualizace Strategie digitálního vzdělávání. Řešení problémů při realizaci strategie, návrhy opatření v kritických situacích. Sestavení každoroční zprávy o průběžném vyhodnocení plnění Strategie digitálního vzdělávání za uplynulý kalendářní rok pro jednání vlády ČR
•účast na dohlídkách na projektech: dohled nad kvalitou výstupů realizovaných projektů a poskytování zpětné vazby a metodických doporučení pro realizátory projektu a pro řídící orgán OP VVV. Spolupráce na evaluaci podpory digitálního vzdělávání z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a OP VVV. Příprava podkladů pro analytické a výroční zprávy OP VVV v oblasti podpory digitálního vzdělávání
•tvorba celostátních koncepcí rozvoje digitálních technologií ve vzdělávání, zastupování a prezentování ČR na mezinárodních konferencích a setkáních k této problematice. Informační činnost, koordinace příprav konferencí a seminářů v oblasti realizace Strategie digitálního vzdělávání a dalších aktivit podporujících digitalizaci vzdělávání. Spolupráce na publicitě OP VVV.
•zajištění a koordinace spolupráce zainteresovaných útvarů MŠMT, OPŘO, expertů, zástupců dalších resortů a pracovních skupin zapojených do realizace digitálního vzdělávání v resortním i meziresortním rozsahu
•koordinace metodického vedení krajských ICT metodiků a ICT metodiků škol a školských zařízení
•reporting o jednáních a důsledné vedení dokumentace. Činnost dle pokynů nadřízeného

Zaměstnanecké výhody, benefity

•plný pracovní úvazek
•pracovní poměr na dobu určitou do 30. 6. 2015 s potenciální možností prodloužení
•prohloubení pracovních zkušeností v oblasti digitálního vzdělávání a strukturálních fondů EU
•zajímavou a kreativní práci v příjemném pracovním prostředí, možnost seberealizace
•zodpovědnou práci – možnost osobního rozvoje
•zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, pružná pracovní doba)
•možnost jazykového a dalšího vzdělávání
•motivační finanční ohodnocení dle výkonu
•energický kolektiv spolupracovníků

Další informace:
•předpokládaný nástup: 1. února 2015
•pracoviště v centru Prahy
•platové zařazení podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. ve znění pozdějších předpisů

Informace o náboru

MOTIVAČNÍ DOPIS SE STRUKTUROVANÝM ŽIVOTOPISEM (vč. uvedení tel. čísla a e-mailové adresy) ZASÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO 12. LEDNA 2015.
Zasláním životopisu uchazeč o vyhlášenou pracovní pozici uděluje souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, pro účely příslušného výběrového řízení.
Uchazeč zasláním přihlášky do výběrového řízení stvrzuje, že si není vědom osobních ani profesních vazeb, které by při vykonávání činnosti v pozici, o kterou se uchází, znamenaly střet zájmů.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

•VŠ vzdělání
•znalost strategického plánování a řízení
•znalost využití digitálních technologií ve vzdělávání
•přehled o současné situaci v ČR a ve světě v oblasti digitálního vzdělávání
•praxe min. 3 roky: přímá zkušenost s metodickým vedením škol v oblasti digitálního vzdělávání, nebo obdobná
•leadership, komunikativnost, týmovou práci, spolehlivost
•využití digitálních technologií pro vedení týmů expertů-konzultantů
•předpokladem uchazeče je, že aktivně zaujímá protikorupční postoje, řídí se etickými zásadami při výkonu práce, aktivně propaguje jednání odmítající korupci
•velmi dobrou znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint. Outlook)
•trestní bezúhonnost

Výhodou:
•zkušenosti s evaluací projektů
•zkušenost s koordinací a řízením projektů podpořených z ESF nebo ERDF
•znalost prostředí státní správy
•samostatnost, schopnost řešení problémů, iniciativa
•znalost anglického jazyka na komunikativní rovni (alespoň B2)
•komunikační a prezentační schopnosti
•pečlivost a flexibilita, týmový duch
•odolnost vůči stresu a vysoké pracovní nasazení
•ochota cestovat
•zkušenosti s vedením týmu

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ID: 1963823  Datum zveřejnění: 22.12.2014