Pracovní pozice právník/ právnička odboru řízení OP VK

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• příprava návrhů interních předpisů Řídicího orgánu v oblasti poskytování podpory z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK)
• příprava vzorů právních aktů pro poskytování podpory
• řešení právních aspektů poskytnutí podpory (odnětí podpory, zánik příjemce, atp.)
• příprava návrhů interních předpisů Řídicího orgánu v oblasti veřejných zakázek
a spolupráce při jejich projednávání
• kontrola zadávacích řízení veřejných zakázek v rámci projektů OP VK
• řešení problematiky licenčních smluv a autorského zákona
• řešení problematiky pracovního práva
• řešení právních rizik souvisejících s projekty OP VK
• školení žadatelů a příjemců dotace i zaměstnanců implementační struktury s ohledem na metodické postupy v gesci právníků (zejména veřejné zakázky)
• sledování vývoje legislativy související s poskytováním dotací, zejména zákona o veřejných zakázkách, zákoníku práce, rozpočtových pravidel a dalších
• poskytování metodické a právní pomoci útvarům Řídicího orgánu ve výše uvedených oblastech

Informace o náboru

MOTIVAČNÍ DOPIS SE STRUKTUROVANÝM ŽIVOTOPISEM (vč. uvedení tel. čísla a e-mailové adresy) ZASÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO 20. DUBNA 2015.
Zasláním životopisu uchazeč o vyhlášenou pracovní pozici uděluje souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, pro účely příslušného výběrového řízení.
Uchazeč zasláním přihlášky do výběrového řízení stvrzuje, že si není vědom osobních ani profesních vazeb, které by při vykonávání činnosti v pozici, o kterou se uchází, znamenaly střet zájmů.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

• ukončené vysokoškolské vzdělání magisterského stupně v oboru právo a právní věda na právnické fakultě české vysoké školy univerzitního typu
• dobrá znalost Windows a MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
• znalost anglického jazyka (min. stupeň B1)
• samostatnost a schopnost řešit problémy, zároveň schopnost týmové práce
• výborná znalost českého jazyka slovem i písmem
• pečlivost a časovou flexibilitu
• schopnost praktické aplikace zákonů a efektivní právní argumentace
• trestní bezúhonnost

Výhodou:
•znalost evropských strukturálních a investičních fondů či jiných fondů, operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost nebo podpory vzdělávání, vysokých škol
• praktická znalost zákona o veřejných zakázkách
• zkušenost s problematikou poskytování dotací v návaznosti na zákony č. 218/2000 Sb., a č. 250/2000 Sb.
• praxe na obdobné pozici
• řidičský průkaz sk. B

Nabízíme:
• práci na plný pracovní úvazek (40 hodin týdně)
• pracovní poměr na dobu určitou do 31. 12. 2015 s možností následného prodloužení
• možnost získat jedinečné pracovní zkušenosti v oblasti strukturálních fondů EU
• zajímavou a zodpovědnou práci – možnost osobního rozvoje
• zaměstnanecké výhody (např. příspěvky na stravování, flexibilní pracovní doba,
5 týdnů dovolené, profesní a jazykové vzdělávání)
• motivační odměny v závislosti na odvedené práci

Další informace:
• předpokládaný nástup v červnu 2015, nebo dle dohody
• pracoviště Praha 8 – Karlín, v blízkosti metra Křižíkova
• platové zařazení podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů (13. Platová třída)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ID: 2069107  Datum zveřejnění: 20.4.2015