Právník/právnička operačního programu výzkum a vývoj pro inovace (OP VAVPI)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• spolupráce na přípravě a aktualizaci metodických postupů platných pro žadatele, příjemce i Řídicí orgán OP VaVpI, právní výklad k daným postupům
• interpretace komunitární i národní legislativy včetně interních dokumentů OP VaVpI
• příprava a aktualizace dokumentů v souladu s příslušnou legislativou EU a ČR
• spolupráce na přípravě strategických dokumentů
• výklad a řešení problematiky veřejné podpory
• zpracování odborných stanovisek, informací, připomínek, účast na pracovních jednáních
• právní podpora týmu OP VaVpI
• spolupráce na řešení problematiky nesrovnalostí OP VaVpI
• poradenství žadatelům a příjemcům dotace z OP VaVpI
• účast na vyjednávání s žadateli, příjemci, Evropskou komisí, auditními orgány a dalšími subjekty
• školení žadatelů a příjemců dotace i zaměstnanců Řídicího orgánu OP VaVpI
• spolupráce na přípravě navazujícího OP VVV (pro období 2014 – 2020)
• ostatní související agendy OP VaVpI

Informace o náboru

MOTIVAČNÍ DOPIS SE STRUKTUROVANÝM ŽIVOTOPISEM (vč. uvedení tel. čísla a e-mailové adresy) ZASÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO 3. KVĚTNA 2015.
Zasláním životopisu uchazeč o vyhlášenou pracovní pozici uděluje souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, pro účely příslušného výběrového řízení.
Uchazeč zasláním přihlášky do výběrového řízení stvrzuje, že si není vědom osobních ani profesních vazeb, které by při vykonávání činnosti v pozici, o kterou se uchází, znamenaly střet zájmů.
V případě dalších dotazů se obracejte na Mgr. Kamilu Svobodovou, tel: 234 811 458.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

• ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru právo
• doložitelnou praxi v oboru
• dobrou znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
• znalost anglického jazyka na pokročilé úrovni (minimálně B1 dle SERR)
• koncepční, organizační, komunikační a koordinační schopnosti
• dobré prezentační dovednosti
• kreativní a strukturované myšlení
• pečlivost, samostatnost, flexibilitu a schopnost řešit problémy
• týmového ducha
• trestní bezúhonnost

Výhodou:

• orientace v legislativě se vztahem k poskytování podpory z veřejných zdrojů – zejména problematika veřejné podpory, zákon č. 130/2002 o podpoře výzkumu a vývoje, zákon č. 320/2001 o finanční kontrole ve veřejné správě, zákon č. 218/2000 o rozpočtových pravidlech
• zkušenosti v oblasti administrace strukturálních fondů EU
• zkušenosti v oblasti řešení problematiky veřejné podpory
• orientace v oblasti výzkumu a vývoje a prostředí vysokých škol
• znalost prostředí státní správy

Nabízíme:

• práci na plný pracovní úvazek (40 hodin týdně)
• pracovní poměr na dobu určitou do 31. 12. 2016
• získání/prohloubení pracovních zkušeností v oblasti strukturálních fondů EU
• motivační finanční ohodnocení v závislosti na odvedené práci

Další informace:

• nástup v květnu 2015, případně dle dohody
• pracoviště Praha 8 – Karlín, v blízkosti metra Křižíkova
• platové zařazení podle nařízení vlády č. 564/2009 Sb., ve znění pozdějších předpisů

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ID: 2079881  Datum zveřejnění: 14.4.2015