Odborný/á referent/ka financování vysokých škol - právník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• koncepční a strategická práce v oblasti financování vysokých škol
• příprava předpisů vztahujících se k financování vysokých škol
• výklad předpisů a postupů v oblasti finančního hospodaření ve veřejné správě
• příprava rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků ze státního rozpočtu
• příprava stanovisek k návrhům právních předpisů

Zaměstnanecké výhody, benefity

• zaměstnání na plný pracovní úvazek (40 hodin týdně)
• pracovní poměr na dobu neurčitou
• zaměstnanecké výhody (pružnou pracovní dobu, zvýhodněné stravování, 5 týdnů dovolené, další vzdělávání)
Další informace:
• předpokládaný nástup v červnu 2015
• pracoviště v centru Prahy
• platové zařazení podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů

Informace o náboru

MOTIVAČNÍ DOPIS SE STRUKTUROVANÝM ŽIVOTOPISEM (vč. uvedení tel. čísla a e-mailové adresy) ZASÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO 7. ČERVNA 2015.
Nezaslání motivačního dopisu či životopisu může být důvodem k vyřazení z výběrového řízení.
Zasláním životopisu uchazeč o vyhlášenou pracovní pozici uděluje souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, pro účely příslušného výběrového řízení.
Uchazeč zasláním přihlášky do výběrového řízení stvrzuje, že si není vědom osobních ani profesních vazeb, které by při vykonávání činnosti v pozici, o kterou se uchází, znamenaly střet zájmů.
Uchazeč zasláním přihlášky do výběrového řízení rovněž stvrzuje, že splňuje podmínku zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, uvedenou v §303, odst. 3, a je seznámen s §304, odst. 1 téhož zákona.
V případě dalších dotazů se obracejte na Mgr. Kamilu Svobodovou, tel: 234 811 458.
Datum zveřejnění inzerce: 30. 4. 2015.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

• vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu – obor právo
• praxe z oblasti finančního hospodaření ve veřejné správě, příp. na vysokých školách, a znalost předpisů z oblasti finančního hospodaření ve veřejné správě a schopnost jejich aplikace vítána
• dobrá znalost předpisů a postupů v oblasti finančního hospodaření ve veřejné správě (zákon o rozpočtových pravidlech, zákon o účetnictví, kontrolní řád, apod) a schopnost jejich aplikace
• orientaci v oblasti vysokoškolské legislativy
• pokročilá znalost MS Office a uživatelská znalost webových aplikací
• znalost anglického jazyka na úrovni B2/C1 Společného evropského rámce pro jazyky
• schopnost analytické a koncepční práce, kritického a logického myšlení
• dobré koordinační a komunikační dovednosti, vč. dobrého písemného projevu
• samostatnost i schopnost týmové spolupráce
• trestní bezúhonnost
Výhodou:
• znalost dalšího cizího jazyka

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ID: 2099653  Datum zveřejnění: 19.5.2015