Specialista operativního controllingu

Nitto Denko Czech, s.r.o.

Místo práce
Těžební 1239/4, 62700 Brno, Brno - město

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

- zpracování podkladů ze SAPu pro účetnictví (ocenění skladu, pohyby mezi skladovými lokacemi, dopady do spotřeby atd.).
- zpracování měsíčního reportu – výrobní a skladové ukazatele společnosti, výstupy z QV.
- kontrola účtů, rozvahy a výsledovky s návazností na procesy ve výrobě a vyhodnocování výstupů.
- spolupráce na přípravě podkladů pro sestavení plánů a výhledů za společnost.
- koordinace přípravy a sestavování výrobních budgetů a forecastů společnosti, tvorba výrobního plánu a jeho prezentace.
- spolupráce na přípravě interních reportů a analýz.
- sledování a vyhodnocování hospodaření jednotlivých nákladových středisek v oblasti spotřeby materiálů na měsíční bázi.
- sledování nákladovosti výroby a kontrola překročení rozpočtů, analýzy typu skutečnost versus plán, správné nastavení vnitřních kontrolních mechanismů.
- spolupráce při provádění analýz a prognóz pro potřeby organizace (retrospektivní analýza, hodnocení ukazatelů efektivnosti výroby, vývoj materiálové náročnosti výrobků).
- spolupráce na měsíčních a ročních závěrkách a auditech.
- provádění operativních změn kalkulací podle vývoje materiálních a dalších nákladů, promítání cenových změn do výrobků, spolupráce s finančním controllorem.
- příprava analýzy zaměřené na výnosy a produkty, zjišťování nákladů a nákladové efektivity – vyhodnocování vývoje, navrhování optimalizace nákladovosti výroby.
- spolupráce s finančním controllorem společnosti na řízení optimalizace výrobních a nákladových procesů.
- podpora a spolupráce s ostatními odděleními ve společnosti – získávání vstupů pro analýzy, spolupráce na větších úkolech či projektech, předávání výstupů.
- spolupráce při implementaci výrobních procesů, vedoucích zejména k optimalizaci výrobních nákladů a k minimalizaci rizik finančních dopadů na hospodaření.
- spolupráce s výrobou, s plánováním výroby a QA při řešení optimalizace výrobních procesů.
- nastavení strategie organizace v oblasti řízení výrobních nákladů ve spolupráci s nadřízeným manažerem.
- tvorba směrnic souvisejících s operativním controllingem, plánováním atd.
- spolupráce s interním auditorem skupiny, příprava dokumentace pro potřeby J-SOXu a IA.
- spolupráce a externími auditory, daňovými a právními poradci dle pokynů nadřízeného.

Zaměstnanecké výhody, benefity

-pracovní příležitost ve stabilní a silné nadnárodní společnosti
-typ pracovního poměru: hlavní pracovní poměr
-na dobu: určitou 1 rok, s následným prodloužením na dobu neurčitou
-pracovní režim: pružná pracovní doba, docházkové konto
-dovolená: 21 dnů (a postupný nárůst)
-místo pracoviště: Brno Slatina - Černovické Terasy
-pracovní prostředí: neformální a příjemné prostředí, moderně vybavené prostředí
-nástup možný: IHNED
-benefity: 13. plat, pravidelný roční nárůst mzdy na základě hodnocení zaměstnance, stravenky, časové docházkové konto, pitný režim zajištěn na pracovišti zdarma (perlivá, neperlivá, čaj, káva), vitaminový balíček, penzijní nebo životní pojištění, dotovaná MultiSport karta (sport, relax, wellness apod.), vánoční balíček pro děti zaměstnanců apod.
-možnost: přidělení mentora po dobu Vašeho zaškolení, free wifi pro zaměstnance, parkování zdarma před budovou pracoviště, pizza day, vánoční večírek, možnost navštívit hokejové zápasy nebo připojit se do soutěží Do práce na kole/běžecké soutěže, využití speciálních podmínek zvýhodněných bankovních programů či zapojení se do firemní telefonní sítě, a další benefity

Informace o náboru

V případě, že Vás výše uvedená pracovní pozice SPECIALISTA OPERATIVNÍHO CONTROLLINGU zaujala a splňujete veškeré uvedené požadavky, zašlete prosím:
1) svůj strukturovaný životopis v ČESKÉM JAZYCE ve formátu WORD
2) svůj strukturovaný životopis v ANGLICKÉM JAZYCE ve formátu WORD
3) motivační dopis (proč byste zrovna vy mohli být ideálním uchazečem na tuto pozici)

Děkujeme za Váš čas, Nitto Denko Czech.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Jazykové znalosti

Český jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Mírně pokročilý (B1)

Řidičský průkaz

B

Osobnostní předpoklady a dovednosti

- VŠ vzdělání s ekonomickým zaměřením
- AJ na komunikativní úrovni
- praxe na podobné pozici ve výrobní společnosti podmínkou
- znalost výrobních kalkulací, výrobních procesů, kalkulace a následná optimalizace nákladů, oceňování a přeceňování skladů
- povědomí o oblasti “costingů”
- znalost skladového hospodářství – reporting, nastavení a optimalizace minimálních skladových zásob, bill of material
- pečlivost, komunikativnost, flexibilita

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Naše společnost Nitto Denko Czech s.r.o. je jednou z více než 100 poboček japonské nadnárodní korporace Nitto Denko. Hlavní aktivity závodu v České republice se soustředí na automobilový trh, se zaměřením na výrobu výztužných a tlumících pryžových materiálů.

Počet zaměstnanců

100-149 zaměstnanců
ID: 3090599  Datum zveřejnění: 2.6.2017