Technolog (frézař)

PP & T consult s.r.o.

Místo práce
Brno - město
plný úvazek
Termín nástupu
možný nástup IHNED

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Naše personální agentura PP&T consult hledá pro našeho významného klienta v oboru strojírenství nadaného zaměstnance na pracovní pozici:

TECHNOLOG (FRÉZAŘ)

PRACOVNÍ NÁPLŇ

- Příprava funkční a úplné technické dokumentace dle požadavků (výkresů) zákazníka a výrobního plánu
- Společně s určenými pracovníky připravovat technické ladění nových zakázek, příprava programů pro obrábění, nastavení optimální obráběcí operace při dosažení nejkratších výrobních časů a optimální využití nástrojů
- Pomoc při zabezpečení optimálních obráběcích nástrojů
- Pomoc při zabezpečení funkčnosti a údržby výrobního zařízení, resp. uvedení do činnosti a instalaci nových strojů
- Kontinuálně zlepšovat stávající technologie
- Programování CNC strojů
- Vytvářet nákladové kalkulace poptávky → celkový proces od převzetí zakázky, přes nastavení parametrů, až po její výrobu a nastavení kalkulací poptávky
- Spolupráce na nových projektech a vyhodnocení zakázek

Zaměstnanecké výhody, benefity

- Zaměstnání v dynamicky se rozvíjející společnosti s desetiletou historií
- Práci v mladém týmu lidí, které tato práce baví
- Ohodnocení dle vlastních výsledků a účast na výsledcích společnosti
- 1. Směnný provoz

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

strojírenský průmysl

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začátečník (A1)

Ostatní znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
AutoCAD - Pokročilý

Počet let praxe

3

Osobnostní předpoklady a dovednosti

- SŠ/VŠ vzdělání technického zaměření
- ZKUŠENOSTI: CNC frézka, CNC soustruh + programování: MINIMÁLNĚ 3 ROKY
- Tvorba programů – pro víceosá frézovací a soustružnická centra
- Technolog s bohatými vlastními ZKUŠENOSTMI, které bude NADÁLE ROZVÍJET
- Zkušenost s frézovacími centry podmínkou
- Znalost informačního systému K2 = VÝHODOU
- Znalost programu AUTOCAD
- Výhodu znalost programování v Mazatrolu a CAM systému
- Dobrá orientace ve výkresové dokumentaci
- Zkušenosti s přípravou a aplikací technologických postupů
- Zkušenosti s realizací procesních a technologických změn
Odborné dovednosti:
- Upínání nástrojů, polotovarů a obrobků a ustavování jejich polohy na různých druzích frézek, hoblovek, obrážeček a protahovaček
- Orientace v normách a v technických podkladech pro provádění obráběcích operací
- Určování výchozích technologických základen polotovarů před jejich obráběním
- Volba postupu práce a technologických podmínek frézování, hoblování, protahování a obrážení, potřebných nástrojů, pomůcek a materiálů
- Měření a kontrola délkových rozměrů, geometrických tvarů, vzájemné polohy prvků a jakosti povrchu
- Obsluha frézek, hoblovek, obrážeček a protahovaček
- Ošetřování a údržba různých frézek, hoblovek, obrážeček a protahovaček a další …

Odborné znalosti:
- Technologie frézování
- Technické kreslení ve strojírenství a v kovovýrobě
- Obecné zásady a postupy péče o stroje, zařízení a investiční celky
- Kovové materiály a slitiny a jejich vlastnosti (např. tvrdost, pružnost, houževnatost aj.)
- Strojní součásti a polotovary a jejich parametry (rozměry, jakost povrchu aj.)
- Nástroje, přípravky a měřidla ve strojírenství

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Personální poradenství, zprostředkování práce

Počet zaměstnanců

5-9 zaměstnanců
ID: 1873657  Datum zveřejnění: 19.9.2014