Validátor pre oblasť vlakových zabezpečovacích systémov ETCS

Siemens Slovensko

Miesto práce
okres Žilina
Termín nástupu
dohodou, s možnosťou nástupu ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníka na pozíciu Validátor pre oblasť vlakových zabezpečovacích systémov ETCS do rozširujúceho sa inžinierskeho centra.Viac informácií o našom kompetenčnom centre nájdete na https://www.youtube.com/watch?v=RkwUftH3dIg

Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

ETCS OnBoard Unit je zariadenie, ktoré je súčasťou vlakového zabezpečovacieho systému ETCS (http://en.wikipedia.org/wiki/European_Train_Control_System), je inštalované do lokomotív a jeho úlohou je dohliadať na rýchlosť vlakovej súpravy a plniť ďalšie bezpečnostné a riadiace funkcie (http://www.mobility.siemens.com/mobility/global/en/interurban-mobility/rail-solutions/rail-automation/train-control-system/european-train-protection-system/etcs-on-board-equipment/Pages/etcs-on-board-equipment.aspx).

Náplňou práce je analýza a validácia realizácie projektov v oblasti ETCS OnBoard Unit z pohľadu technického a procesného v zmysle normy EN 50129. Úlohou validátora je na základe podkladov a návrhov riešení, ktoré obdrží od HW a SW inžinierov, testerov a systémových inžinierov posúdiť, či boli splnené všetky náležitosti súvisiace s realizáciou projektu a napísať odpovedajúce validačné správy.
Validátor komunikuje so všetkými účastníkmi realizácie projektu a spolupodieľa sa aj na procesných a validačných auditoch.

Medzi konkrétne činnosti validátora patrí:
• Samostatná analýza a odsúhlasenie špecifikácie požiadaviek kladených na projekt a zabezpečenie ich validovateľnosti vzhľadom na interné procesy pri dodržaní relevantných noriem
• Formulácia úloh testovacieho a validačného konceptu, definovanie validačných postupov a písanie validačných správ
• Riadenie a dozor nad integráciou validačných aktivít v rámci jednotlivých systémov (hardvér a softvér)

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Teambuildingy
• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

automatizácia, telekomunikácie, matematické

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Znalosti nemeckého jazyka požadujeme na úrovni porozumenia písanému textu, schopnosť postupom času sa doučiť jazyk na úroveň písania dokumentácie a verbálnej komunikácie

Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, zodpovednosť, systematickosť, zmysel pre detaily, trpezlivosť, analytické a technické myslenie, komunikatívnosť, tímový hráč, schopnosť písať dokumentáciu a pochopiť systém a jeho fungovanie len na základe dokumentácie, schopnosť analyzovať a pochopiť systém ako celok a rovnako ísť do technických detailov až na úroveň komunikačných protokolov, schopnosť čítať funkčné diagramy, blokové schémy a schémy elektrotechnických zapojení.

Vaše CV zasielajte v anglickom a slovenskom jazyku.

V životopise je potrebné uviesť nasledujúci súhlas na spracovanie osobných údajov: "Súhlasím, aby spoločnosť Siemens s.r.o. a ostatné spoločnosti koncernu Siemens v SR, príp. celosvetovo, spracovávali všetky moje osobné údaje uvedené v životopise a v priložených súboroch, v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov."

Siemens
We are a technology company focused on industry, infrastructure, transport, and healthcare. By combining the real and the digital worlds, we empower our customers to transform their industries and markets, helping them to transform the everyday for billions of people.

Siemens Energy Management Division is one of the leading global suppliers of products, systems, solutions, and services for the reliable transmission and distribution of electrical power.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 1954771  Datum zveřejnění: 24.3.2015  Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: dohodou