Peer konzultant/ka

Společnost Mana, o.p.s. (MPSV)

Místo práce
Dolní náměstí 15, 779 00 Olomouc, Okres Olomouc
plný úvazek
Termín nástupu
2017-05-01
Mzdové podmínky (brutto)
8000 - 10000 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Ostatní specialisté v oblasti sociální práce (26359)

Pracoviště a kontakty

Firma:Společnost Mana, o.p.s., IČ 26660571
Pracoviště:Společnost Mana, o.p.s. - prac. Olomouc, Dolní náměstí 15/51, 779 00 Olomouc 9

Vlastnosti volného místa

Směnnost:Jednosměnný provoz
Pracovní úvazek:
Minimální stupeň vzdelání:ÚSO (vyučení s maturitou)
Pracovní poměr:od 2017-05-01
Mzdové rozpětí:od 8000 do 10000 Kč
Vhodné pro:Osoby se zdravotním postižením (OZP)

Informace o náboru

Poznámka k volnému místu:Místo výkonu práce: Dolní náměstí 15/51, Olomouc.
Pracovník bude součástí týmu sociální rehabilitace a terénního psychosociálního týmu ve společnosti Mana, o.p.s. v Olomouci a bude poskytovat podporu lidem s duševním onemocněním formou dlouhodobé individuální spolupráce, a to především v oblasti psychické podpory, sdílení zkušeností, porozumění onemocnění apod.
Blíže se jedná o tyto činnosti: doprovázet uživatele služeb k zotavení prostřednictvím vlastního životního příběhu; pomáhat uživatelům v pochopení onemocnění a jeho projevů; účast na terénních výjezdech týmu do domácností uživatelů; návštěvy pacientů hospitalizovaných v psychiatrických nemocnicích včetně komunikace s ošetřujícím personálem; účastnit se porad týmu, případových porad a supervizí; vést záznamy o průběhu individuálních schůzek nebo skupinových aktivit; propagovat služby Many a podílet se na destigmatizačních aktivitách v oblasti duševního zdraví.
Požadavky: vlastní zkušenost s duševním onemocněním z okruhu psychóz, zkušenost s hospitalizací; stabilizovaný zdravotní stav; schopnost naslouchat, komunikovat a navazovat vztahy; schopnost a ochota mluvit o své zkušenosti s duševním onemocněním; znalost práce na PC; schopnost pracovat v týmu; solidní vystupování; bezúhonnost.
Nabízíme: plně hrazený přípravný kurz pro peer konzultanty v oblasti péče o duševní zdraví od 2/2017 do 4/2017 v Centru pro rozvoj péče o duševní zdraví v Praze; od 5/2017 půlroční pracovní smlouvu (s možností další spolupráce); rozsah práce 20 hod. týdně (0,5 úvazek); flexibilní pracovní doba; sympatické kolegy.
Zájemci o pozici, zašlete prosím žádost obsahující:
- strukturovaný životopis
- motivační dopis (max. 1stránka A4) na téma:
"Čím mohu se svou zkušeností života s duševním onemocněním být přínosem pro druhé, a co může práce s lidmi s podobnou zkušeností přinést mně?"
Mailem na adresu [email protected] do 6. 2. 2017. Do předmětu e-mailu uveďte PEER KONZULTANT.
25. ledna 2017 v 10hod. proběhne předvýběrové setkání v prostorách Many o.p.s., Dolní náměstí 51 v Olomouci, kde se seznámíte s týmem pracovníků, zařízením služby a bude prostor pro Vaše dotazy. Účast na předvýběrovém setkání je dobrovolná.
Vybraní zájemci budou pozváni k výběrovému pohovoru, který proběhne v Maně na stejné adrese jako předvýběrové setkání, a to dne 10. února 2017.
V případě dalších dotazů se můžete obrátit na: Sociální pracovník Mgr. Martina Nedělníková, mail: [email protected], tel.: 774 403 431nebo Psycholog Mgr. Martina Gajdošíková, mail: [email protected], tel.: 776 846 747.

Poslední změna:2017-01-12, ÚP ČR - kontaktní pracoviště Olomouc

číslo volného místa: 11975580716

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Požadované dovednosti:Práce s PC