Sociální pracovník - odborné sociální poradenství

Statutární město Ostrava (MPSV)

Místo práce
Holvekova 204, 718 00 Ostrava, Okres Ostrava
plný úvazek
Termín nástupu
2017-06-15
Mzdové podmínky (brutto)
15780 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Odborní pracovníci v oblasti sociální práce (3412)

Pracoviště a kontakty

Firma:Statutární město Ostrava, IČ 00845451
Pracoviště:Statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava- nízkoprahové a poradenské centrum, Holvekova 204/44, Kunčičky, 718 00 Ostrava 18

Vlastnosti volného místa

Směnnost:Pružná pracovní doba
Pracovní úvazek:
Minimální stupeň vzdelání:Vyšší odborné
Pracovní poměr:od 2017-06-15
Mzdové rozpětí:od 15780 Kč

Informace o náboru

Poznámka k volnému místu:Místo výkonu práce. Nízkoprahové a poradenské centrum, Holvekova 204/44, Ostrava - Kunčičky

Způsob a místo podání:
E-mail [email protected]
Lhůta pro podání přihlášky: do 31.05.2017 včetně,
Výběrové řízení: Bude zájemcům upřesněno e-mailem po uplynutí termínu pro podání přihlášky

Charakteristika činnosti
- Zabezpečuje sociální agendu oddělení sociálních služeb a činnosti související s poskytováním služby Odborné sociální poradenství (zpracování dokumentace, individuální plánování, porady, dodržování metodik pro naplňování standardů kvality při poskytování služby).
- Poskytuje odborné sociální poradenství, napomáhá při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obnovení nebo upevnění kontaktů s přirozeným sociálním prostředím, pomáhá při vyřizování osobních dokladů, sepsání žádostí a sepsání jednoduchých návrhů.
- Zabezpečuje jednání se zájemcem o službu.
- Provádí sociální šetření.
- Plní úkoly vyplývající ze standardů, vnitřních pravidel a metodických postupů oddělení sociálních služeb.
- Tvoří individuální plány uživatelů služby a napomáhá v jejich plnění (při dlouhodobém komplexním řešení své nepříznivé sociální situace).
- Spolupracuje se státními a nestátními institucemi při získávání podkladů rozhodných pro zavedení poskytování sociální služby.
- Koordinuje činnost odborného sociálního poradenství.
- Plní úkoly uložené vedoucím odboru a vedoucí oddělení na úseku oddělení sociálních služeb.

Požadované vzdělání
- dle § 4 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, v platném znění.
- zakládající odbornou způsobilost dle § 110 odst. 4 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění.
- Bezúhonnost
- Způsobilost k právním úkonům

Požadované doklady
- Životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se zabezpečování požadovaných činností,
- kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání,

Mzda: 9. platová třída (od 15.780,-Kč dle odpracovaných let + osobní příplatek + odměny)

Pracovní poměr na dobu určitou: po dobu nemocenské + mateřské a rodičovské dovolené

Poslední změna:2017-05-17, ÚP ČR - kontaktní pracoviště Ostrava

číslo volného místa: 12687680705

Požadavky na zaměstnance

nástavbové/vyšší odborné vzdělání