Pracovník infokoloniálu a průvodce

Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory - SEVER, Brontosaurus Krkonoše (MPSV)

Místo práce
Malá Ulička 89, 542 26 Horní Maršov, Okres Trutnov
plný úvazek
Termín nástupu
2017-06-15
Mzdové podmínky (brutto)
14000 - 19000 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Ostatní průvodci (51139)

Pracoviště a kontakty

Firma:Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory - SEVER, Brontosaurus Krkonoše, IČ 60153016
Pracoviště:Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory- Sever , Brontosaurus Krkonoše, Malá Ulička 89, 542 26 Horní Maršov

Vlastnosti volného místa

Směnnost:Jednosměnný provoz
Pracovní úvazek:
Minimální stupeň vzdelání:ÚSO s maturitou (bez vyučení)
Pracovní poměr:od 2017-06-15
Mzdové rozpětí:od 14000 do 19000 Kč

Informace o náboru

Poznámka k volnému místu:PRACOVNÍK INFOKOLONIÁLU A PRŮVODCE
Základní předpoklady:
- minimálně středoškolské vzdělání
- znalost cizího jazyka - základy běžné komunikace v NJ nebo AJ
- znalost práce na PC
- trestní bezúhonnost
- zájem o práci s lidmi, dobré komunikační schopnosti
- zájem o problematiku ochrany přírody a životního prostředí
- příjemné vystupování, pracovitost, samostatnost v rozhodování o svěřené práci, zodpovědnost a pečlivost, loajálnost
Dále vítáno:
- znalost regionu Krkonoš a problematiky turismu a ochrany přírody
- znalost dalších cizích jazyků
- zkušenost s organizací vzdělávacích, kulturních a osvětových akcí
- lektorské dovednosti
- schopnost vytvářet kvalitní informační a propagační texty
- kreativita
- schopnost týmové práce
Charakter práce:
Jedná se o práci zaměřenou na komunikaci s návštěvníky zahrnující:
- poskytování informací a materiálů o šetrném turismu, ochraně přírody, místním přírodním a kulturním dědictví
- průvodcovské/interpretační činnosti (prohlídky areálu DOTEKu - bývalé fary zrekonstruované na ekologicky šetrný dům, včetně expozice a příležitostných výstav, kostela, zahrady…) a zajištění doprovodných programů pro návštěvníky
- péče o expozici a o další vnitřní a venkovní vybavení pro návštěvníky
- prodej drobných suvenýrů a občerstvení (zaměřujeme se na místní a ekologicky šetrné výrobky)
- podíl na propagaci a pořádání vzdělávacích, kulturních a osvětových akcí
- ubytovací služby
Dle profilu uchazeče a rozsahu úvazku bude tato práce kombinována s lektorskou činností nebo s administrativními pracemi.
DOTEK je pro návštěvníky otevřen denně od 9 do 17 hod (září-květen), resp. od 9 do 18 hod (červen-září), předpokládá se práce o víkendech (cca 2 víkendy za měsíc). Činnost infokoloniálu viz též http://sever.ekologickavychova.cz/dotek/navstevnicke-centrum/).
Nabízíme:
- nástupní mzdu 14 000-19 000 Kč hrubého / celý úvazek v závislosti na vzdělání a praxi (+ po zapracování možnost osobního ohodnocení)
- práci v příjemném prostředí
- osobní a profesní rozvoj
- zapojení do činností neziskové organizace zaměřené na ekologickou výchovu a osvětu
- zaměstnanecké stravování
- možnost být ve středu dění akcí pro veřejnost a podíl na jejich přípravě a realizaci
Předpokládaný nástup:
- polovina června 2017, případně dle domluvy, nejpozději 1.8. 2017
Hledáme pracovníky na celý nebo částečný úvazek, práce je vhodná i pro absolventy a důchodce
Strukturovaný životopis a motivační dopis, proč se o práci ucházíte, zasílejte co nejdříve, nejpozději však do 21.5.2017 na e-mailovou adresu: [email protected], případně na adresu: Eva Lučanová, Středisko ekologické výchovy SEVER, Horská 175, Horní Maršov 542 26
Pohovory s vybranými uchazeči předpokládáme v období od 24.5. do 7.6.2017
Na případné dotazy vám rádi odpovíme na uvedené e-mailové adrese,
případně na tel. 739 203 201

Poslední změna:2017-04-28, ÚP ČR - kontaktní pracoviště Trutnov

číslo volného místa: 12591310720

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Požadované dovednosti:Práce s PC