Supplier Relationship Manager CZ and SVK/HU

Talentor Advanced Search, s.r.o.

Místo práce
Slovenská republika, Česká republika, Maďarsko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Great career opportunity within a progressively growing company with Europe-wide presence for experienced candidates interested in career development within international area.

Supplier Relationship Manager CZ + SVK/HU

At the beginning you would meet all the colleagues and visit relevant sites to get familiar with company´s structure, processes, and systems

Afterwards you would be responsible for an implementation of commercial policies and projects and executing the rent and assets management procedures in the assigned organizational unit with the purpose to ensure the optimal development of projects (clients).

Main activities are:

Supplier Management (focused especially on main retail suppliers) in cooperation with key account managers
Coordinate activities to standardize work processes, maximize customer satisfaction and minimize the
misuse of products and services
Reporting to the Commercial Manager and colleagues

It´s a great career opportunity for those who:

Have relevant experience and are fluent in English (in SVK/HU market Hungarian too)
Are looking for a responsible job and opportunity to prove themselves within a position requiring travelling across the region up to 50%
Possess experience in wholesale organization or/and retail supplier is huge benefit

What do we offer:

Personal and professional growth within an internationally successful company
Opportunity to use English you speak fluently on daily basis
Casual atmosphere and responsible position
Competitive salary, company car
Responsible role enabling you to use Your potential to the utmost

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Doprava, logistika

one of the biggest international suppliers

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Talentor Advanced Search je agenturou orientovanou na lidi.

Pro nás to znamená, že od prvního kontaktu věnujeme uchazečům nadprůměrnou péči.

Každý z Vás je zajímavý a má své místo na trhu práce, možná právě my Vám nabídneme ideální pracovní pozici, která Vám bude vyhovovat a umožní Vaší kariéře start, akceleraci nebo prostě „jen změnu“.

Přesvědčte se sami, že kandidáti jsou pro nás stejně důležití jako naši klienti.

Talentor Advanced Search, s.r.o. - personální agentura kde se budete cítit pohodlně.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.

Počet zaměstnanců

10-19 zaměstnanců
ID: 1869116  Datum zveřejnění: 16.9.2014