Logistic Engineer

Talentor Advanced Search, s.r.o.

Místo práce
Středočeský kraj

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

 Analyze complex internal and external business drivers and generate relevant management information
 Initiate and develop new concepts
 Analyse logistic and Supply Chain processes
 Coordination all logistics processes
 Develop and optimize management information processes and budgeting formats

Zaměstnanecké výhody, benefity

 Background of a strong and stable company
 Possibility of professional development and continuing education
 Very attractive financial reward and a wide range of company benefits

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Doprava, logistika

Great career opportunity within a progressively growing company with Europe-wide presence for experienced candidates interested in career development within international area:

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Osobnostní předpoklady a dovednosti

 Bachelors degree in transportation, logistics or related field
 Experience in transportation and logistics
 Strong leadership qualities
 Speak English on at least intermediate level (Polish language is an advantage)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Talentor Advanced Search je agenturou orientovanou na lidi.

Pro nás to znamená, že od prvního kontaktu věnujeme uchazečům nadprůměrnou péči.

Každý z Vás je zajímavý a má své místo na trhu práce, možná právě my Vám nabídneme ideální pracovní pozici, která Vám bude vyhovovat a umožní Vaší kariéře start, akceleraci nebo prostě „jen změnu“.

Přesvědčte se sami, že kandidáti jsou pro nás stejně důležití jako naši klienti.

Talentor Advanced Search, s.r.o. - personální agentura kde se budete cítit pohodlně.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.

Počet zaměstnanců

10-19 zaměstnanců
ID: 1907099  Datum zveřejnění: 2.2.2015