Vedoucí světový výrobce a dodavatel zařízení pro průmysl a stavebnictví

Recepční s Anglickým jazykem

Pro našeho významného klienta zabývající se Prodejem průmyslových strojů a vybavení hledáme spolehlivou pracovnici na pozici "Recepční ".

Co hledáme:
Professionally handle the reception desk service.

Náplň práce:
· Serving coming visitors, answering phones etc.
· Serve the coming visitors, inform employees who are being visited about visit
· Professionally answer all the coming phones and connect them to the appropriate departments and responsible employees
· Take over messages and inform the employees about missed calls

Post (25% of working time)
· Summarize the outgoing post and invoices, mark the letters appropriately and pass them to the external mail provider
· Make cost overview about outgoing mail per department
· Arrange messenger or DHL service if requested
· Sort the delivered post, inform department assistants when sorting done
· Ordering taxis, office supplies etc.
· Order taxi, accommodation and flight ticket and inform back if arranged
· Order office supplies as requested inform about delivery
· Order the flipchart paper to the meeting rooms if needed, prepare meeting rooms for meetings
· Order and distribute toners for the printers and service for printers
· Ordering envelopes and business cards
· Continually look for improvement of the reception desk service
· Assisting the accounting department
· Meal tickets: Distribution of salary slips and meal tickets for CT

Požadujeme:
· Experience in administrative area with high customer interaction
· Work with computer, e-mail systems
· Experience in team work
· English – upper-intermediate level
· Good computer skills (MS Office package)
· Knowledge of Enterprise Resource Planning and Customer Relationship Management tool are considered as a plus

Pracovní doba: 7:30 - 17:30 po- čt
Termín: co nejdříve
Mzda: 21000kč - 25000kč + stravenky
Místo výkonu: Praha 10 (15 minut ze stanice Depo Hostivař nebo ze Skalky)
Vaše CV zasílejte na email. Pokud se Vám již neozveme nepostoupila jste do druhého kola. Děkujeme za pochopení.

Místo práce: Praha

Trenkwalder a.s.
Velflíkova 4
16075 Praha 6 - Dejvice

Kontaktní osoba: Michaela Císařová
Tel.: +420 777 188 201
E-mail: poslat životopis
Poslat společnosti životopis
ID: 2185230   Datum zveřejnění: 5.9.2016