Sociální pracovník / koordinátor odborného sociálního poradenství

TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. (MPSV)

Místo práce
I. P. Pavlova 184, 779 00 Olomouc, Okres Olomouc
plný úvazek
Termín nástupu
2017-01-01
Mzdové podmínky (brutto)
8000 - 8000 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce (34129)

Pracoviště a kontakty

Firma:TyfloCentrum Olomouc, o.p.s., IČ 25862294
Pracoviště:I. P. Pavlova 184/69, Nová Ulice, 779 00 Olomouc 9

Vlastnosti volného místa

Směnnost:Jednosměnný provoz
Pracovní úvazek:
Minimální stupeň vzdelání:Vyšší odborné
Pracovní poměr:od 2017-01-01
Mzdové rozpětí:od 8000 do 8000 Kč
Vhodné pro:Osoby se zdravotním postižením (OZP)

Informace o náboru

Poznámka k volnému místu:Pracoviště: I. P. Pavlova č.p. 184/69, Olomouc. Vhodné i pro OZP s max. 2. stupněm invalidity.

Náplň práce:
- příprava, zajištění, realizace a hodnocení akcí v rámci odborného poradenství
- jednání se zájemcem o službu odborného sociálního poradenství, plánování průběhu poskytování služby, vedení výkazů souvisejících se službou, zjišťování zpětné vazby od klientů
- koordinace/zajišťování/poskytování služby odborného sociálního poradenství (odborné poradenství v oblasti náročných elektronických kompenzačních pomůcek, sociálně-právní poradenství klientům
- pomoc při řešení konkrétních nepříznivých situací klientů
- metodika a administrativa s výše uvedeným spojená, evidence služby a její průběžný monitoring
- práce se standardy kvality služby (vytváření, dohlížení nad dodržováním standardů dohlížení nad implementací standardů dané služby do praxe a jejich aktualizace
- sledování odborné literatury, dokumentace a vývojových trendů týkající se zejména hardwarového a softwarového řešení kompenzačních pomůcek
- podílení se na projektové činnosti v rámci služby
- propagace a prezentace služeb pro odbornou i laickou veřejnost

Požadujeme:
- vzdělání dle zákona o soc. službách, praxe a zkušenosti na pozici sociálního pracovníka výhodou
- dobrá znalost zákona o sociálních službách, znalost a zkušenosti se standardy kvality sociálních služeb, individuální plánování apod.
- kladný vztah a empatii k osobám se zrakovým postižením, ochotu, vstřícnost
- aktivní a kreativní přístup k práci
- výborné komunikační schopnosti
- schopnost samostatné práce i týmové spolupráce
- odolnost vůči stresu
- čistý trestní rejstřík
- dobrá znalost práce na PC

Nabízíme:
- práci na HPP, na dobu určitou s možností prodloužení
- smysluplnou práci v organizaci, jejímž cílem je zvyšování kvality života zrakově postižených spoluobčanů
- motivační ohodnocení
- možnost dalšího vzdělávání v oboru a supervize
- zaměstnanecké benefity

CV a motivační dopis zasílejte POUZE do 8. 12. 2016 včetně na email: [email protected]. Tel. kontakt je možný PO - PÁ od 8:00 - 13:00 hod.

Poslední změna:2016-12-01, ÚP ČR - kontaktní pracoviště Olomouc

číslo volného místa: 11801440787

Požadavky na zaměstnance

nástavbové/vyšší odborné vzdělání

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Požadované dovednosti:Práce s PC