Odborný rada v Sekci druhostupňového rozhodování

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Místo práce
třída Kpt. Jaroše 7, 60455 Brno, Brno - město
Druh pracovního poměru
plný úvazek
Termín nástupu
01.11.2016

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Státní zaměstnanec zařazený na daném služebním místě zejména:
• Provádí analytickou činnost, zpracovávání odborných rešerší a právních výkladů ke všem oblastem, jež jsou v působnosti Úřadu, tedy oblasti veřejných zakázek, dohledu nad hospodářskou soutěží, významnou tržní silou, veřejnou podporou a svobodného přístupu k informacím.
• Dle potřeby se podílí na přípravě materiálů pro jednání rozkladových komisí předsedy Úřadu, zejména vypracovává analýzy a rešerše dosud Úřadem neřešených nebo složitých právních otázek.
• Monitoruje a analyzuje rozhodovací činnost správních soudů ve věcech ochrany hospodářské soutěže, veřejné podpory, významné tržní síly, svobodného přístupu k informacím, jakož i v oblasti správního řízení.
• Monitoruje a analyzuje rozhodovací činnost soudních orgánů EU a Rady Evropy, Evropské komise, sleduje a posuzuje novou legislativu EU v oblastech hospodářské soutěže, veřejné podpory, významné tržní síly a zadávání veřejných zakázek a koncesí (včetně dohledu) a její dopad na činnost Úřadu.
• Koncepčním způsobem se podílí na koordinaci a sjednocování rozhodovací praxe v oblasti aplikace soutěžního práva, veřejných zakázek, veřejné podpory, významné tržní síly a svobodného přístupu k informacím.
• Poskytuje právní konzultace ostatním odborným útvarům Sekce druhostupňového rozhodování. Navrhuje řešení věcně a právně složitých případů, vypracovává podklady pro návrhy stanovisek Sekce druhostupňového rozhodování.
• Vypracovává návrhy rozhodnutí předsedy Úřadu o rozkladech a o návrzích na obnovu řízení nebo o přezkoumání rozhodnutí podle § 94 a násl. zák. č. 500/2004 Sb., jakož i o stížnostech na nečinnost.
• Připravuje návrhy vyjádření předsedy Úřadu k žalobám podávaným proti jeho rozhodnutím, včetně zpracování kasačních stížností a vyjádření ke kasačním stížnostem k Nejvyššímu správnímu soudu. Zastupuje Úřad v řízení před správními soudy.

Zaměstnanecké výhody, benefity

• 13. platová třída, stravenky, odměny
• pružná pracovní doba
• 5 týdnů dovolené
• 5 sick days
• 6 dnů služebního volna k individuálním studijním účelům
• možnost dalšího vzdělávání (účasti na seminářích, konferencích)

Informace o náboru

Jedná se o služební poměr na dobu neurčitou v oboru služby „Hospodářská soutěž, dohled nad zadáváním veřejných zakázek a koncesí a dohled nad poskytováním veřejné podpory“.
POZOR!!!!!!!: Více informací o služebním místě a jak podat přihlášku na webu: http://www.uohs.cz/cs/o-uradu/volna-pracovni-mista.html. (posláním pouze životopisu nesplníte podmínky pro přihlášení)

Požadavky na zaměstnance

Pozici vyhovují uchazeči se vzděláním

vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

obor právo na právnické fakultě

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže je ústředním orgánem státní správy České republiky s pravomocemi v oblasti ochrany hospodářské soutěže, dohledu nad zadáváním veřejných zakázek a v monitoringu a koordinaci veřejné podpory.

Adresa společnosti

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
třída Kpt. Jaroše 7
60455 Brno
http://www.uohs.cz

Kontakt

Kontaktní osoba: Ing. Eva Vymazalová
E-mail: poslat životopis
Poslat společnosti životopisDoporučit nabídku známému
ID: 2717015   Datum zveřejnění: 8.9.2016