Daňový špecialista pre VUB a.s., Praha (so sídlom v Bratislave/Poprade)

Všeobecná úverová banka, a.s., Intesa Sanpaolo

Miesto práce
Mlynské Nivy 1, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- agenda týkajúca sa priamych ako aj nepriamych daní s reportovaním vedúcemu oddelenia daní a podporou externých konzultantov na daňovú legislatívu
- zodpovednosť za celú agendu týkajúcu sa priamych ako aj nepriamych daní
- aplikácia legislatívnych zmien z oblasti daní v procesoch spoločnosti
- posudzovanie zmlúv z daňového hľadiska
- spolupráca pri tvorbe interných predpisov a zabezpečenie ich aktuálnosti v súlade s príslušnou daňovou legislatívou
- analýza a príprava stanovísk k špecifickým daňovým problémom spoločnosti
- kontrola a vyhodnotenie zaúčtovaných operácií z pohľadu platných metodických postupov pre daňovú oblasť
- spracovanie podkladov pre mesačnú a ročnú závierku
- príprava a kontrola podkladovej dokumentácie k daňovým priznaniam (všetky dane)
- spolupráca pri zostavovaní daňových priznaní (všetky dane)
- spolupráca pri zostavovaní dokumentácie k transferovým cenám
- elektronická komunikácia so správcom dane
- kvartálne kalkulácie dane z príjmu
- príprava hlásení pre FÚ
- uplatňovanie WHT (zrážkovej dane)

- stabilita silnej nadnárodnej spoločnosti
- výrazne zvýhodnené bankové produkty a služby
- dni voľna navyše
- stravné lístky v plnej výške hradené zamestnávateľom
- príspevok na preventívne zdravotné prehliadky
- príspevok na dopravu
- príspevok na 3. pilier dôchodkového sporenia
- príspevok pri narodení dieťaťa

V prípade, že máte záujem o túto pozíciu, kliknite na „Poslať spoločnosti životopis", vyplňte prihlasovací formulár a pripojte svoj životopis.

Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem. Po starostlivom posúdení životopisov budeme kontaktovať iba uchádzačov postupujúcich do ďalšieho kola. Ďakujeme za pochopenie.

Nenašli ste sa v tejto pozícií? Podľa štúdií sa celosvetovo až 40 % uchádzačov zamestná vďaka odporúčaniu. Ak poznáte niekoho, kto sa Vám pri čítaní nášho textu vynoril z pamäte, kliknite, prosím, na "Preposlať ponuku známemu", možno sa tak postaráte o štart jeho úspešnej kariéry v našej banke.

Ďakujeme.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Počet rokov praxe

3

- VŠ vzdelanie (finančné, účtovnícke, ekonomické zameranie)
- schopnosť komunikovať v AJ (slovom a písmom) a CZ (čítať)
- pozícia vhodná pre kandidáta s praxou 3 roky v slovenskej alebo českej daňovej oblasti
- min. 3 roky praxe v slovenskej alebo českej daňovej oblasti
- MS Office (Excel, Word, Outlook, Powerpoint) - pokročilý
- skúsenosti v oblasti daňového poradenstva výhodou
- komunikačné a argumentačné schopnosti
- dobré analytické myslenie
- schopnosť pracovať samostatne
- ochota ďalej sa vzdelávať
- schopnosť a ochota pracovať v tíme

VÚB banka je súčasťou medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má sídlo v Miláne, a je hlavným akcionárom s podielom 96,49% na základnom imaní. Zámerom skupiny Intesa Sanpaolo na Slovensku je ďalší rozvoj VÚB banky ako univerzálneho peňažného ústavu. Zásadným cieľom je vybudovanie dlhodobých, vzájomne výhodných a komplexných vzťahov s klientmi. Strategickým cieľom banky do budúcna je udržanie si vedúcej pozície na domácom trhu a reprezentovanie záujmov celej medzinárodnej skupiny na Slovensku. Zaujímame sa o šikovných a schopných ľudí, ktorí svoj rast spoja práve s nami, ktorí chcú byť prínosom pre našu meniacu sa spoločnosť, dôverujú svojim znalostiam a skúsenostiam, lákajú ich výzvy a nové možnosti.
ID: 2500215  Datum zveřejnění: 14.7.2016