Sociální terénní pracovník

Vzájemné soužití o.p.s. (MPSV)

Místo práce
Bieblova 404, 702 00 Ostrava, Okres Ostrava
plný úvazek
Termín nástupu
2017-02-01
Mzdové podmínky (brutto)
14530 - 21870 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Odborní pracovníci v oblasti sociální práce (3412)

Pracoviště a kontakty

Firma:Vzájemné soužití o.p.s., IČ 65497996
Pracoviště:Bieblova 404/8, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava 2

Vlastnosti volného místa

Směnnost:Pružná pracovní doba
Pracovní úvazek:
Minimální stupeň vzdelání:Vyšší odborné
Pracovní poměr:od 2017-02-01
Mzdové rozpětí:od 14530 do 21870 Kč

Informace o náboru

Poznámka k volnému místu:Místo výkonu práce: Ostrava

Kontakt: telefonicky 8-16:30 hod. v pracovní dny, emailem, osobně v prostorách Vzájemného soužití o. p. s. Bieblova 404,8, Ostrava

Požadavky:
- způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, zdravotní způsobilost
- kvalifikační předpoklady
- vzdělání podle § 109 a § 110 zákona č.108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění (vyšší odborné, vysokoškolské nebo absolvování akreditovaného kurzu v oboru sociální práce nebo v příbuzném směru - dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách)
- odborná způsobilost pro účely poskytování sociálně-právní ochrany pověřenými osobami podle § 49 a) zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí, v platném znění
- osobnostní předpoklady
- orientace v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění a v zákoně 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí, v platném znění, základní orientace ve Standardech kvality sociálních služeb a osob pověřených k výkonu sociálně právní ochrany, dobré komunikační schopnosti, fyzická zdatnost pro práci v terénu, vysoké pracovní nasazení, flexibilita, schopnost týmové spolupráce, schopnost zvládat náročné životní situace spojené s výkonem povolání

Výhodou je:
- předchozí zkušenost z přímé práce s klienty
- znalost problematiky ohrožených rodin, které se nachází v obtížené sociální situaci
- předchozí zkušenost s výkonem agendy pěstounské péče (doprovázející organizace)

Nabízíme:
- osobní rozvoj
- možnost dalšího vzdělávání

Náplň práce:
- přímá práce s uživateli (poskytování odborného sociálního poradenství)
- spolupráce s dalšími institucemi a organizacemi v rámci své práce
- vedení dokumentace práce zpracování a aktualizace standardů kvality sociálních služeb
- spolupráce na zajištění finančních prostředků
- analytická a koncepční činnost, podíl na propagaci služby
- depistážní činnost, mapování situace v prostředí
- opatření v oblasti prevence - osvětová a přednáškovou činnost
- aktivity ve prospěch vlastního profesního rozvoje
- spolupráce se studenty při výkonu odborné praxe
- metodické vedení a odborný dohled nad pracovníky v sociálních službách (terénní asistenty)

Zasílejte nebo osobně doručte na adresu tyto dokumenty: strukturovaný životopis
obálku označte heslem "Výběrové řízení - Hnízdo - Čiriklano Kher"
Vzájemné soužití o.p.s.
Bieblova 6
702 00 Ostrava
nebo elektronicky: [email protected]

Uzávěrka přihlášek: 15.1.2017

Poslední změna:2016-12-22, ÚP ČR - kontaktní pracoviště Ostrava

číslo volného místa: 11890340705

Požadavky na zaměstnance

nástavbové/vyšší odborné vzdělání