Business Process Analyst

Česká spořitelna, a.s.

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

What you can expect:

  • business Requirements processing / analysis and definition for IT developmnet - channels, functions / internal & external processes design
  • business Deployment execution
  • testing and UAT
  • migration and postmigration support

What we expect:

  • knowledge of bank products and processes
  • minimum 3 years experience in the banking sector
  • ability to solve problems
  • English is an advantage

What we offer:

  • unique opportunity to be part of a dynamic change process and realize own potential
  • being part of the largest Czech bank and financial services group
  • playing an integral role in shaping the future of banking
  • collaboration across the group to leverage and share best-practises

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Erste Group Shared Services (EGSS), s.r.o. byla založena v roce 2010 jako dceřiná společnost Erste Group Bank AG a České spořitelny, a.s.

EGSS zpracovává platební transakce a poskytuje služby v oblasti správy klientských dat, výhradně pro interní klienty v rámci finanční skupiny Erste.

Hledáte zajímavou a stabilní práci v příjemném prostředí a přátelském kolektivu? Chcete začít svou kariéru v mezinárodní společnosti? Pokud ano, pak je tato pracovní nabídka pro Vás skvělou příležitostí.
ID: 2745768  Dátum zverejnenia: 1.10.2016  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.