Samostatná účetní

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pro našeho klienta, společnost, která poskytuje profesionální služby zejména v oblasti správy bytového a nebytového fondu a dalších služeb, hledáme vhodné kandidáty na pozici Samostatná účetní.

Náplň práce:

  • Vede účetnictví účetní jednotky, koordinuje účtování o stavu, pohybu a rozdílu majetku a závazků, o nákladech a výnosech, o výdajích a příjmech a o výsledku hospodaření včetně sestavování účetní závěrky a vedení účetních knih.
  • Samostatně účtuje na úseku účetnictví majetku, pohledávek a závazků, zúčtovacích vztahů (k odběratelům, dodavatelům a zaměstnancům) a zúčtuje daně a dotace. Zajišťuje fakturaci v organizaci.
  • Sleduje a eviduje pohyb na bankovních účtech. Provádí platební a zúčtovací styk s bankou. Zajišťuje agendu daně z příjmu, daně z přidané hodnoty, silniční daně a zajišťuje daňové řízení se správcem daně. Provádí úkony ke zjištění, výpočtu a placení daní, Zajišťuje vztahy se správci daní a zpracovává podání v daňových věcech.
  • Provádí dokladové inventury a pořizuje inventurní soupisy. Sestavuje účetní závěrku účetní jednotky. Vede hlavní pokladnu.
  • Spolupracuje na vydávání a aktualizaci účetních směrnic.
  • Oprava chyb vzniklých v účetnictví v předchozím období.
  • Plní v rámci sjednaného druhu práce další úkoly uložené vedoucím úseku a ředitelkou.

Požadujeme:

  • Ukončené SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru
  • Alespoň 5 let praxe na pracovní pozici samostatné účetní, optimálně v oblasti správy nemovitostí
  • Znalost práce se SW Ginis
  • Zkušenost s vedením účetnictví příspěvkové organizace
  • Znalost aktuálních účetních předpisů a daňové problematiky
  • Schopnost rozpoznat problematické okruhy v agendě a navrhovat nápravná opatření
  • Analytické myšlení, samostatnost, spolehlivost, důslednost a pečlivost
  • Uživatelská znalost práce MS Office

Nabízíme:

  • Samostatnou práci v příjemném prostředí a kolektivu na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou – termín nástupu ihned.
  • Možnost kariérního postupu
  • Vzdělávací program
  • Mzdové ohodnocení v příslušné platové třídě + prémie
  • 5 týdnů dovolené, stravenky, poukázky na sportovní a kulturní akce
  • Místo výkonu práce: Praha – Modřany

Výhodou spolupráce s námi je rychlost! S našimi konzultanty absolvujete pouze telefonický pohovor!

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme ryze česká společnost, která již 10 let poskytuje personální služby.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.