Vedoucí vývoje SW

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.

Místo práce
Brno, Česko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pro našeho klienta, technologickou společnost působící na trhu přes 25 let a vytvářející bezpečné IT zázemí pro firmy, veřejnou správu a školy, hledáme vhodné kandidáty na pozici Vedoucího vývoje SW, nového leadera, který vybuduje a povede nový vývojový softwarový tým.

Společnost se řadí mezi profesionály v provozování a dohledu cloudových center a s tím spojených technologií vč. přesahu do IoT. Zákazníkům potřebuje přinášet stále přesnější a včasnější informace, kvůli kterým provozuje úspěšnou službu externího dohledu, velínu jejich IT infrastruktur. Do systému vstupuje tak denně kolem 200 milionů hodnot z různých připojených zařízení – serverů, switchů, firewallů nebo také UPS, diesel agregátů a dalších strojů. To jsou velká data. Je nutné nad nimi mít prediktivní analýzu, umělou inteligenci, která bude předvídat a informovat, co se zákazníkovi s jeho IT stane dřív, než se tak stane. Např. došlo k otevření dveří do serverovny a chvíli poté k odpojení zařízení? Možná se jedná o bezpečnostní incident. Jsou procesory přetížené, přestože nejsou pod zátěží a serverovna je vychlazená? Možná jsou zaprášené větráky. Probíhá velké množství dotazů na síťový prvek a zároveň se manipuluje s velkým množstvím dat naráz? Možná se jedná o útok s cílem zašifrovat nebo zcizit data. Účelem je porovnávat data z různých zdrojů v reálném čase a vyhodnocovat možné důsledky. A v případě, že se něco stalo, rychle vyhodnotit, co bylo příčinou.

Máte chuť se k této výzvě přidat?

Náplň práce:

  • Vývoj SW pro automatizaci dohledového centra
  • Vývoj interního service desk systému
  • Vývoj interních integračních a automatizačních utilit
  • Sestavení a agilní vedení menšího softwarového týmu
  • Samostatný vývoj cloudových, webových nástrojů

Výsledkem práce:

  • Včas dodaný funkční software dle požadavků zadavatelů
  • Kvalitně naplánované projekty a vedené úkoly v týmu
  • Úspěšný, efektivní a spokojený softwarový tým
  • Kvalitní kód vás a vašich kolegů, se kterými si budete vzájemně dělat kontrolu
  • Kvalitně zpracovaná dokumentace kódu a software jako celku
  • Úspěšné jednotkové i funkční testy
  • Kvalitně vedený postup na úkolech v JIRA/Confluence
  • Provedený výběr technologií pro nové projekty
  • Aplikační logika, datový model a/nebo uživatelské prostředí

Požadujeme:

  • Vysokoškolské vzdělání v relevantním oboru
  • Seniorní znalost programování v jazyce Java se zhruba 5-letou zkušeností (aktuálně 11, přecházíme na 15)
  • Znalost frameworků Spring a Angular 9
  • Schopnost pracovat s dotazy a pracovat s databázovými servery SQL
  • Zkušenost s tvorbou nových API a pracovat s API externích služeb a software
  • Znalost psaní skriptů v prostředí operačního systému Linux a Windows a umět tam svoji aplikaci nasadit (Bash/Powershell, Docker, Jenkins)
  • Zkušenost s tvorbou webových stránek pomocí HTML, CSS a Javascript (výhodou)

Nabízíme:

  • Možnost vymýšlet, definovat a vést nové projekty (greenfield) od návrhu a výběru technologií až po nasazení do provozu
  • Tým, co se těší na inspirujícího vůdce, který se nebojí jít příkladem
  • Možnost přivádět do vašeho týmu nové kolegy
  • Práci na projektech, jejichž výsledky jsou přímo vidět a reálně pomáhají lidem kolem vás
  • Různorodou práci – webové aplikace, datové můstky, drobné automatizační nástroje, pluginy do zavedených systémů
  • Velkou míru autonomnosti a organizace vlastního času
  • Prostor (čas) pro studium nových technologií a přístupů – možnost sebevzdělávání i placených kurzů
  • Tým zkušených lidí z celé oblasti IT a možnost čerpání z jejich znalostí a zkušeností
  • Typ spolupráce dle Vaší preference
  • Odpovídající platové ohodnocení
  • Pracovní prostředí rodinné firmy v Brně-Slatině

Výhodou spolupráce s námi je rychlost! S našimi konzultanty absolvujete pouze telefonický pohovor!

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme ryze česká společnost, která již 10 let poskytuje personální služby.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.