Vývojář modelů pro řízení kreditních rizik

Raiffeisenbank a.s.

Místo práce
Hlavní město Praha, Praha, Česko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Do týmu Retail Credit Risk Modeling hledáme kolegu / kolegyni, který/á se po zapracování (seznámení se s interními databázemi, datovými modely atd.) bude věnovat především vývoji a provozu modelů pro řízení kreditních rizik

Co budete na této pozici dělat?

  • Vyvíjet a implementovat statistické modely pro hodnocení rizikovosti klientů (scoring)
  • Odhadovat parametry pro výpočet kapitálové přiměřenosti a výše opravných položek
  • Monitoring kreditního rizika úvěrového portfolia
  • Pracovat s databázemi (příprava dat, připomínkování datových modelů, testování)
  • Připravovat ad-hoc analýzy kreditního portfolia

Jaká je naše představa o kandidátovi?

  • Máte VŠ vzdělání se zaměřením na statistiku, matematiku, ekonometrii nebo informatiku
  • Máte alespoň základní znalost dotazovacího jazyk SQL
  • Bavíc vás pracovat v Excelu a máte chuť se v něm posouvat dále
  • Dokážete porozumět anglicky psanému textu
  • Pracujete přesně, systematicky a je na vás spoleh
  • Baví vás analyzovat problémy

Náskok před ostatními budeme mít pokud:
  • Máte znalost systému SAS

A co nabízíme my?

  • Zajímavou a náročnou práci, u které je potřeba přemýšlet
  • Přátelský kolektiv
  • Uplatnění v rámci stabilní mezinárodní banky, která získala ocenění Nejlepší a klientsky nejpřívětivější banka v ČR
  • Benefity na míru – třeba výhodný úrok na hypotéku nebo místo ve školce pro děti (a k tomu klasika – kafeterie, stravenky, zvýhodněné produkty a další…)

Jak se přihlásit?

Po vyplnění formuláře níže budete přesměrováni do našeho interního systému, ve kterém se na pozici můžete přihlásit dvěma způsoby:

1) prostřednictvím svého LinkedIn účtu: klikněte na tlačítko "Podat žádost: LinkedIn" - jdeme sice s dobou, ale uděláte nám radost, když do přihlášky přiložíte i Váš životopis :)

2) prostřednictvím profilu v našem systému: klikněte na tlačítko "Podat žádost" a pokud se na pozici u nás hlásíte poprvé, postupujte přes „Vytvořit nový profil“.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Pozice je vhodná pro absolventa

Ano

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme klientsky nejpřívětivější banka roku 2018 v České republice, přidejte se k nám!