Zástupce finančního ředitele

UniSearch s.r.o.

Místo práce
Škrétova, Vinohrady, Česko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pro našeho klienta, menší finanční instituci působící na českém úvěrovém trhu, které se daří stabilně navyšovat objem klientských vkladů i poskytnutých úvěrů, hledáme vhodného kandidáta/ku na pozici: Zástupce finančního ředitele

Náplň práce:

• Podílení se na tvorbě, revizi a následně implementaci vnitřních směrnic a metodiky Finančního úseku, včetně směrnic a režimů v oblasti řízení rizika likvidity, řízení úrokového a měnového rizika.
• Podílení se na mapování změn legislativy majících dopad do oblasti finančního řízení spořitelního družstva, ve spolupráci s Oddělením právním, compliance a AML.
• Definování účetní metodiky dle platných předpisů (účetní předpisy pro finanční instituce, IFRS) a dohlížení nad jejím řádným uplatňováním.
• Podílení se na řízení tržních rizik, rizika likvidity a na řízení kapitálu.
• Příprava finančních analýz, manažerského i regulatorního reportingu, řízení cash flow, zajištění platebního styku (zahraniční platby a platby v cizích měnách).
• Podílení se na řízení aktiv a pasiv, ukládání volných finančních zdrojů, dodržování pravidel likvidity, kontrole dluhopisů a měnovém zajištění.
• Podílení se na tvorbě finančně obchodního plánu společnosti.
• Přerozdělování práce podřízeným, odborná konzultace a kontrola všech provedených transakcí a finančních toků.

Nabízíme:

• Zodpovědnou a zajímavou práci v perspektivním oboru.
• Zázemí stabilní společnosti.
• Samostatnou pozici.
• Pracoviště v Centru Prahy.
• Pracovní smlouvu na dobu neurčitou.
• Balíček firemních benefitů.
• Práci v menším a přátelském kolektivu.

Požadujeme:

• VŠ vzdělání ekonomického směru.
• Min. 3-5 let zkušeností ve finanční instituci nebo auditorské firmě (ideálně se zaměřením na audit finančních institucí).
• Znalost daňového a účetního systému finančních institucí.
• Zkušenosti s vedením projektů (např. zavádění nového produktu, implementace nové legislativy ve fin. oblasti).
• Určité právní povědomí nutností (rámcová znalosti právních předpisů pro oblast výkonu práce).
• Předchozí zkušenost s modelováním (např. stresové/zátěžové scénáře na likvidní či kapitálovou pozici finanční instituce) velkou výhodou.
• Velmi dobré analytické schopnosti.
• Výborná znalost Excelu.
• Dobré prezentační a komunikační dovednosti.
• Znalost Aj na úrovni B2.

Zaměstnanecké výhody, benefity

Bonusy, prémie, Flexibilní pracovní doba, Notebook, Mobilní telefon, Stravenky, Dovolená 5 týdnů, 4 dny sick days, Multisport, Angličtina, Vzdělávací kurzy, školení, Firemní akce

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Bankovnictví, peněžnictví

Regulovaná finanční instituce, která se zabývá oblastí náboru depozit a poskytování firemních úvěrů.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Zprostředkování práce a personální poradenství.
ID: 3668699  Posting date: 15.5.2019