Refundace mzdy pro AZ AČR

Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal, zda má zaměstnavatel právo požadovat po Vojenské správě refundaci mzdy zaměstnanců sloužících v aktivních zálohách AČR v případě, že zaměstnanci jsou pouze uvolněni (nejsou placeni PPÚ) a v docházce mají tuto dobu navedenou jako Neplacené volno?
Dle §36 odst.1 má zaměstnavatel právo na náhradu mzdy, pokud zaměstnanec nekonal práci pro překážku v práci v obecném zájmu z důvodu povolání k výkonu plánovaného pravidelného vojenského cvičení.
Proto mě zajímá, jestli můj zaměstnavatel má právo za dobu kdy jsem byl na plánovaném vojenském cvičení čerpat náhradu po Vojenské správě, když jsem měl od zaměstnavatele pouze Neplacené volno.

Děkuji za odpověď.
S pozdravem

Přidejte komentář