Pravidla Fóra práce


Fórum práce slouží k výměně zkušeností, rad a názorů souvisejících s trhem práce. Je určeno lidem, kteří se dostali do složité životní situace a potřebují radu, přičemž je přístupně jak uchazečům o zaměstnání, tak i odborné veřejnosti.

Nepřihlášený uživatel může odpovídat na otázky a příspěvky jiných, číst, vyhledávat a nahlašovat nevhodné příspěvky.

Přihlášený uživatel může navíc přidávat nové otázky a také si vytvářet seznam zajímavých diskusí.

Registrace je zdarma.

  • V rámci otázek a diskusních příspěvků je zakázané šířit jakoukoliv reklamu.

  • Prosíme vás, abyste nezveřejňovali a nepřidávali texty anebo hyperlinkové odkazy, které jsou v rozporu s Listinou základních práv a svobod, šíří rasovou nenávist anebo náboženskou nesnášenlivost a Trestním zákonem č. 140/1961 Sb. v platném znění.

  • Společnost Profesia, spol. s r.o. nenese odpovědnost za obsah příspěvků. Je zodpovědností každého přispěvatele dbát na dodržování stanových zákonných norem. Každý příspěvek představuje názor autora jemu vlastní a provozovatel Fóra práce nenese žádnou zodpovědnost za obsah jakékoliv uveřejněné zprávy ve Fóru práce.

  • Prosíme vás, abyste v rámci příspěvků neuveřejňovali vulgarizmy, nadávky, osočovaní a propagaci politických stran a osobností zejména v případech, kdy to zakazuje zákon. Jakékoliv napadání diskutujících bude administrátorem vymazané.

  • Podle těchto pravidel není možné zahlcovat diskuse vícekrát stejným příspěvkem anebo příspěvkem se stejným obsahem, vícenásobným odkazem na konkrétní webovou stránku nebo příspěvem s grafickými prvky, jejichž cílem je přitáhnout na ně pozornost (např. psaní textů velkými písmeny, hvězdičkování apod.) . Příspěvky tohto druhu budou vymazané.

  • Používání přezdívky (nicku), který bude vyvolávat dojem, že se jedná o zaměstnance společnosti Profesia, spol. s r.o. anebo administrátora Fóra práce, nebude možné.

  • Pokud máte podezření, že některý diskutující porušuje pravidla, prosíme vás, upozorněte nás na takový příspěvek, případně diskutujícího jeho nahlášením. Uděláte to kliknutím na link „Nahlásit nevhodný příspěvek" pod příspěvkem, přičemž je potřebné alespoň stručně uvést důvod nahlášení příspěvku.

  • Provozovatel Profesia, spol. s r.o. si vyhrazuje právo odstranit, změnit anebo uzavřít jakokoliv příspěvky, diskuse a témy z jakéhokoliv důvodu a není to povinný oznámit.

  • Pravidla Fóra práce se mohou časem z různých důvodů změnit. Přispěvovatel zveřejněním svého příspěvku v diskusi vyjadřuje souhlas s těmito pravidly v čase zveřejnění příspěvku.


Terminologický slovník Fóra práce


Seznam použitých pojmů a možných akcí ve Fóru práce podle statu uživatelů.

Anonymní uživatel


Úvodní stránka Fóra práce:

Hledaná fráze - umožňuje vyhledávat otázky podle řetězce písmen a znaků.
Rozšířené hledání - umožňuje vyhledávat podle téma, hledané fráze, autora a období přidání otázky.
Téma/podtéma - zobrazení stromové struktury hlavního téma a jeho podtém. Po kliknutí se zobrazí otázky z dané podtémy. Zobrazuje se nadpis otázky, název podtéma, počet reakcí, datumy přidání otázky a posledního příspěvku.
Pravidla Fóra práce - základní pravidla Fóra práce pro přispěvovatele a uživatele Fóra práce.

Náhled otázky:
Nahlásit nevhodný příspěvek - možnost informovat administrátora o podezřelém příspěvku. Otevře se okno, kde je nutné napsat důvod nahlášení.
Zpět na téma - možnost vrátit se k tématu, do kterého patří zobrazená otázka.
Rozšířené hledání - umožňuje vyhledávat podle tématu, hledané fráze, autora a období přidání otázky.
Tisknout - tisk diskuse k otázce.

Přihlášený uživatel - zaměstnavatel/uchazeč o práci

Kromě funkcí přístupných pro anonymního uživatele, má k dispozici i tyto možnosti:
Zadat novou otázky - zadání nové otázky
Přidat k vybraným otázkám - možnost vytvořit si vlastní seznam zajímavých otázek.
Odebrat z vybraných otázek - možnost odebrat otázky z vybraných.
Vybrané otázky - seznam vybraných otázek (zobrazí se pokud má uživatel alespoň jednu vybranou otázku).
Zasílat reakce na e-mail - možnost posílání upozorňujících e-mailů na zadanou adresu. Uživatel má na výběr upozorňování na všechny nové příspěvky, nebo jen na ty, které reagují na jeho vlastní příspěvek.
Moje otázky - možnost dostat se rychle ke všem otázkám, které jste zadali do Fóra práce.