Výpověd ve zkušebním období s 2 měsíční výpovední lhutou

Dobry den,

nez polozim konkretni otazku, tak popisu svoji situaci. Pracoval jsem v jedne firme jako brigadnik, ale reditel se rozhodl, ze sluzeb brigadniku dal vyuzivat nebudou a zacali vsechny pomalu vyhazovat. Ja abych si nehledal brigadu novou, tak jsem se domluvil se svou primou nadrizenou, ze tam pujdu pracovat na 5 mesicu nastalo. S tim, ze to je hrozne tajne a ze o tom nemam mluvit. Protoze jinak by me tam nevzali. (Reditel a dalsi vedouci nevedi ze tam jsem jen na 5 mesicu)

V danou chvili pracuji treti mesic, takze bych ted mel dat vypoved, aby mi od 1.6 zacala bezet dvoumesicni vypovedni lhuta. Problemem je, ze jsem zaroven ve zkusebni dobe.

Chci se zeptat jestli je nejaky zpusob, jak muzu ted dat vypoved tak, aby me hned nevyhodili a zaroven abych tam pracoval jeste dalsi 2 mesice?

A pokud jedinou moznosti jak toho dosahnout je pouze vypoved formou dohody, tak kdy ji nejlepsi podat. Posledni pracovni den v kvetnu, nebo prvni pracovni den v cervnu?

Ja se samozrejme nejdrive zkusim domluvit se svoji sefovou. Ona mi rikala, ze mam dat vypoved na konci mesice, ale asi si sama neuvedomila, ze jsem ve zkusebce.

Diky za odpoved
  • Komentáře
  • Dobrý den,

    v první řadě je otázka, jaký pracovněprávní vztah máte uzavřený - dohodu o pracovní činnosti? Pracovní smlouvu na dobu určitou? Pracovní smlouvu na dobu neurčitou?
    Pokud máte DPČ - u té můžete skončit dohodou ke konkrétnímu datu, nebo výpovědí s 15denní výpovědní dobou, která běží ode dne převzetí výpovědi.

    Máte-li pracovní poměr na dobu určitou, nemusíte dělat nic, pracovní poměr skončí uplynutím této doby. Pokud je ta doba určitá 5 měsíců, nemůžete mít 3měsíční zkušební lhůtu.

    Máte-li pracovní poměr na dobu neurčitou, pak výpověď s dvouměsíční výpovědní dobou, která běží od prvního dne měsíce následujícího po podání výpovědi. Tzn., dáte-li výpověď do konce června, 2 měsíce výpovědní doby začínají 1. července.