AS400 Specialist - Senior

Informace o pracovním místě

  • Místo práce: Praha, Česko
  • Informace o mzde: 70000 - 78000
  • Druh pracovního poměru: plný úvazek

Základní informace

Are you hardworking and willing to learn something new every single day? Do you like working with friendly people from all over the world? If your knowledge of AS400 platform is good and so is orientation in IT structure, I WANT YOU! Cool people who love IT can´t wait to meet you, soon.

Náplň práce

•SW administration of IBM platform
•Support when installing and configurating of IBM (and related HW)
•Write the documentation of all used procedures

Požadujeme

•IBM/AS400 knowledge
•Good English
•Good orientation in IT infrastructure (virtualization, network and so on)
•Willingness to learn new things in the IT world
•Team payer

Nabízíme

•Cool salary – I mean, super cool
•Full salary compensation when you´re sick – up to 10 days
•5 weeks of vacay
•Opportunity to participate in international conferences

Další informace

Adresa společnosti

Advantage Consulting, s.r.o.
Orlí 708/36
602 00 Brno
Poslat společnosti životopis

ID: 3567773   Datum zveřejnění: 2.1.2019
Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje.
Základní složka mzdy (brutto) a další odměny:   70000 - 78000